Харьковский областной ТЦК и СП

У січні «атакують» учасники бойових дій: відбір контрактників на Харківщині

Тривалі вихідні дні та локдауну січні стали результатом відносно малої  кількості відвідувачів районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, розташованих на Харківщині. Проте протягом останнього тижня-півтора статистика приходу до установи тих, хто бажає служити у Збройних Силах України за контрактом, швидко пішла вгору.

– Приблизно з 20 січня в нас з’явилися певні черги з потенційних контрактників, – каже офіцер Харківського обласного ТЦК та СП майор Андрій Котенко. – Причому більшість з них, десь 80%, є учасниками бойових дій, які звільнилися менше ніж 5 років тому. Тобто, за всіма нормами ми їх направляємо напряму до військових частин, а не до навчальних центрів.

Офіцер також додав, що переважну більшість кандидатів абсолютно не лякає можливість знову опинитися в окопах першої лінії оборони в районі проведення ООС. Навпаки, хлопці та дівчата просилися саме до бойових частин, де залишилося чимало друзів, перевірених у бою.

Серед тих, хто прийшов до свого районного ТЦК та СП, був 32-річний харків’янин Володимир.

– Майже чотири роки прослужив в окремій механізованій бригаді імені Івана Сірка, – розповідає Володимир. – Торік за сімейними обставинами довелося звільнитися. Вдома швидко розв’язав складні питання і одразу став шкодувати, що зняв погони. Потім з’явилася тимчасова робота, пізніше розпочалися зимові свята. Тож прийшов до ТКЦ та СП лише в січні. Необхідні папери в штабі частини нещодавно взяв і тепер чекаю на скоріше повернення до свого рідного другого батальйону. Я розлучений, але живу заради двох синів. Хочу, щоб вони пишалися батьком і не знали якихось труднощів.

Разом із Володимиром біля будівлі обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки стояли ще п’ять хлопців із бойовим армійським минулим. Усі вони чекали на приписи для направлення до різних механізованих бригад. Настрій у них був піднесений і вони постійно жартували. Із речей же малилише маленькі валізки, бо як досвідчені воїни знають, щов армії усім забезпечать.

За словами командування Харківського обласного ТЦК та СП, за неповний перший місяць 2021-го для служби за контрактом відібрано понад 110 осіб.

– 80% цьогорічних призовників направлено до частин Сухопутних військ, решту – до Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ і Морської піхоти. Зауважу, що сотні хлопців та дівчат телефонують нам та активно цікавляться службою в Збройних Силах України на професійній основі. Тож є надія, що в лютому армія поповниться ще більшою кількістю патріотів з-поміж мешканців Харківщини, – говорить майор Андрій Котенко.

До речі, протягом 2020 року зі стін Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до армії направлено служити  понад 1700 осіб.

– Торік кожен другий відібраний на контрактну службу мав посвідчення учасника бойових дій, – продовжив майор Андрій Котенко. – Дівчат було близько 180, що на 30 осіб більше у порівнянні з позаминулим роком. Майже 10% відібраних контрактників мали ступінь «бакалавра» чи «магістра».

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform