Харьковский областной ТЦК и СП

Як харків’яни щосуботи вчаться за Україну воювати

Чимало нових службових досягнень мають воїни Харківської окремої бригади територіальної оборони. Цій військовій частині ЗС України лише три роки, а під її прапором вже стоять тисячі діючих армійців, воїнів-резервістів та військовозобов’язаних, приписаних до управління бригади чи батальйонів. На них — велика відповідальність за захист України в прикордонному регіоні.

Торік прийшло понад 200 резервістів

Серед основних завдань, які виконують воїни ТрО на Харківщині: посилення понад 300 кілометрів держкордону, охорона десятків важливих об’єктів, перепускний режим на блокпостах, боротьба з диверсійно-розвідувальними групами противника тощо.

— Торік провели десятки практичних заходів із захисниками України, — каже комбриг підполковник Андрій Бородін. — Вінець бойової роботи — участь воїнів тероборони в командно-штабних навчаннях «Об’єднані зусилля — 2020». Тоді ми призвали сотні запасників і резервістів. Вони успішно відпрацювали складні завдання на тактичних полях і стрільбищах, перейняли досвід у найкращих армійців.

За його словами, найпоширеніші заняття з підлеглими — у вихідні у форматі «єдиного стрілецького дня». Адже резервісти мають основну роботу і вільним часом можуть розпоряджатися лише наприкінці тижня.

— Під час суботніх занять акцент ставимо на вогневій підготовці, загальновійськовій тактиці, інженерно-саперній справі, медицині, РХБ-захисті. Досить часто залучаємо ветеранів АТО/ООС, цивільних лікарів і навіть інструкторів страйкбольних клубів, які чимало знають про дії у складі тактичних груп, — уточнив підполковник Андрій Бородін.

Не завжди, на жаль, щастить організувати стрільби на військових полігонах. Проте, не обов’язково брати до рук бойові набої, їхати далеко на стрільбище. І в електронному тирі бригади чи на страйкбольному полі можна відпрацювати більшість навчальних завдань.

До речі, за підсумками минулого року, на перше місце серед батальйонів тероборони бригади вийшов військовий колектив з Лозової.

— Із багатьох показників військової справи лозівчани перемогли інші підрозділи, – розказує підполковник Андрій Бородін. — Приємно відзначити їхній незламний бойових дух і жагу захищати свою землю. Певно, це їм передалося від славних українських козаків, які здавна там жили.

— У 2020-му до нас прийшли понад 200 резервістів. Дехто із бойовим досвідом, інші — справжні патріоти, і це теж важливо. Проте всім нам, і я не виняток, щоб бути професіоналами, слід постійно вчитися. Тому цьогоріч направлятимемо наших воїнів на курси перепідготовки й підвищення кваліфікації у провідні військові виші, — зазначив командир частини.

Коронавірус  не завада вишколу

2021-го командування бригади планує провести низку масштабних занять, серед яких кілька навчальних зборів із воїнами-резервістами, збори з військовослужбовцями управлінь окремих підрозділів. А наприкінці року захисники України візьмуть участь у змаганнях на «найкращий стрілецький взвод» серед колективів тероборони оперативного командування «Схід».

— Із власного досвіду скажу, що тривалі перерви в заняттях з різних об’єктивних причин негативно впливають на боєготовність військового колективу та окремих воїнів. Тож не збавлятимемо темпів бойової роботи та працюватимемо далі в одній команді заради єдиної мети. Запевняю, що коронорвірус чи якісь інші труднощі не завадять нам гідно захищати Україну, — підсумував комбриг.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform