Харьковский областной ТЦК и СП

Приписна кампанія на Харківщині: кожен десятий юнак цікавиться армійською службою

—  Уперше в житті прийшов до свого районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, щоб дізнатися, чи зможу я колись служити в армії, чи ніколи не носитиму погони, —  розповів 17-річний харків’янин Дмитро, якого в січні 2021-го повісткою запросили до Київського районного ТЦК та СП у місті Харків для проходження процедури приписки до військової установи. 

Кажучи простими словами, із хлопцем попрацюють лікарі, військові психологи та офіцери Збройних Сил України, щоб поставити його на військовий облік.

— Із перших днів поточного року і до 31 березня триватиме приписна кампанія, — каже військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Калгушкін. — Ми викличемо до районних ТЦК та СП близько 8000 тих мешканців регіону, кому цього року виповниться 17 років. Суворі правила карантину та локдаун дещо підправили наші графіки. Проте на якість роботи це абсолютно не впливає. Мушу сказати про велику кількість юних патріотів, які активно цікавляться навчанням у військових вишах чи  службою за контрактом у ЗСУ. Таких потенційних військових приблизно 10-15%.

Про офіцерські погони мріє інший харків’янин Артур. Поміж інших юнаків приписного віку він відрізняється міцною статурою та впевненим поглядом.

— Мій дід дослужився до підполковника. Служив у танкових військах і розповідав мені чимало цікавого про армійське життя-буття. Я ж поки ще «розриваюся» між танками та військовими літаками. У військоматі мені порадили  подати документи до двох місць вірогідного навчання, що я й зробив. До літа — початку вступної кампанії —  остаточно визначуся зі спеціальністю. Щоб найкраще здати фізичну підготовку, займаюся спортом: бігаю, підтягуюся та віджимаюся. Паралельно працюю над тим, щоб отримати високі бали із ЗНО, бо це також важливо, — розповів Артур.

За словами полковника Юрія Калгушкіна, нині його підлеглі попрацювали із приблизно 1500 юнаками, 80% із яких уже приписали.

— Під час приписної кампанії минулого року ми попрацювали із понад 8500 юними мешканцями Харківщини. На жаль, тоді кожен десятий-одинадцятий мав хронічні чи інші складні захворювання, що не дозволять їм будувати плани про військову кар’єру. Як буде цього року, подивимося. До речі, під час проходження медичної комісії хлопці мають добру нагоду дізнатися про реальний стан свого здоров’я і у разі поганих новин —оперативно розпочати лікування. Тож раджу юнакам своєчасно прибути до своїх районних ТЦК та СП, як це вимагає закон, — підсумував  полковник Юрій Калгушкін.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform