Харьковский областной ТЦК и СП

Ресепшн, як крок уперед армійських реформ і відкритості війська

«Доброго дня! Ми раді вас вітати у Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки! Чим можемо допомогти?» З цього починається робота з відвідувачами військової установи ЗСУ за новою системою «Єдиного вікна», що вже прозвали просто і лаконічно «ресепшн».

– Починаючи з листопада в обласному та кожному районному ТЦК та СП ми стали по-новому працювати з нашими гостями, – пояснює заступник військового комісара Харківського ОТЦК та СП з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу МПЗ та зв’язків з громадськістю підполковник Микола Шарий. – Черговий на ресепшні під час спілкування з візитером визначає проблемні питання, занотовує їх та переадресовує все відповідному фахівцеві. Далі відповідь надається одразу або ж визначається час для повторного прибуття відвідувача за, приміром, довідкою про участь у бойових діях. Адже на підготовку деяких документів потрібен певний час.

Він пояснив, що раніше відвідувачів зустрічали чергові ТЦК та СП, яких це відволікало від несення служби. До того ж гостям доводилося чекати на відповідь у тісному коридорі чи навіть на вулиці за різних кліматичних умов.

– У межах «Єдиного вікна» ми ще влітку 2020-го підготували необхідні приміщення, придбали сучасні меблі, оргтехніку. Так, в основній залі розташована відповідна стійка-ресепшн, в інших кімнатах є зручні місця очікування, кабінки для розмов із фахівцями за різними напрямками, туалет зі зручностями для людей з фізичними вадами. На стінах – корисна інформація. В розпорядженні гостей є копіювально-друкований пристрій, щоб вони могли зробити копії документів, а також телевізор, – розповів підполковник Микола Шарий.

Чергових на ресепшні призначають здебільшого з-поміж цивільних працівників. Приміром, у цивільної працівниці фінансового відділення Харківського ОТЦК та СП Олени Ляховка на місяць виходить не більше ніж два чергування.

– З впровадженням «Єдиного вікна» обсяги роботи з відвідувачами не зазнали особливих змін. Ми так само працюємо з візитерами у робочі дні з 8:30 до 16:30 без перерви. А от спілкування з ними тепер триває в затишних кабінках за столиками, а не в тісному коридорі. Це дуже зручно і сучасно. Всі, хто приходить по різні документи, задоволені нововведеннями, – зауважила працівник ЗСУ Олена Ляховка.

Один із цьогорічних відвідувачів Харківського ОТЦК та СП – підполковник у відставці Павло Сергійович понад рік не приходив у справах до військової установи. Проте в січні це таки довелося зробити.

– Як завжди, пішов до оперативного чергового, налаштувався на довге очікування й періодичне нагадування про себе. Та офіцер одразу направив мене до іншого входу, де мене зустріли з усмішкою, записали питання і запропонували присісти. Поки подивився новини по телевізору, прийшла жіночка з відділу соціального забезпечення і ми спокійно обговорили моє питання. Знаєте, якось відчув себе потрібним державі, залишився задоволеним. А те, що відтепер не обов’язково особисто приходити туди і деякі дрібні питання можна вирішити телефоном з черговим на ресепшні – взагалі крок уперед у плані військових реформ, – вважає офіцер у відставці.

За словами командування Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, як і раніше більшість відвідувачів є військовими пенсіонерами та особами, які перебувають на військовому обліку. Обидві категорії візитерів зробили чимало для України і тому заслуговують на такі добрі умови, які створено на ресепшні.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform