Харьковский областной ТЦК и СП

Саll-центр Збройних Сил України в Харкові працює за принципом: «Відкритість, уважність та максимум зусиль»

 «Вітаю! Розпочалася приписна кампанія. Тож коли та куди моєму синові йти ставати на військовий облік?» Здебільшого саме з подібними запитаннями сьогодні звертаються громадяни до позаштатних працівників Саll-центру, розташованого в Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

За організацію роботи Саll-центру відповідає заступник військового комісара ХОТЦК та СП з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу МПЗ та зв’язків з громадськістю підполковник Микола Шарий.

– Цей прямий зв’язок між пересічними громадянами та армією в нашому регіоні відкрито ще в 2019-му,  – каже офіцер. – Відтоді ми працюємо над  розв’язанням соціальних, правових, матеріально-технічних та інших питань. Хоча позаштатних працівників Саll-центру лише кілька осіб, проте в цьому плані використовується весь потенціал нашого обласного ТКЦ та СП.

У робочі дні на телефонні запитання відповідають військовослужбовці чи цивільні працівники, як кажуть, із досвідом спілкування. В неробочий же час запитання фіксує чергова служба, щоб потім передати в Саll-центр.

Робота побудована просто і ефективно. Так, кожне звернення фіксується в журналі дзвінків із контактами того, хто телефонував. Потім проблему адресують до відповідного працівника в ХОТЦК та СП. Результат доводиться громадянам телефоном, у письмовому вигляді чи під час особистої зустрічі залежно від «ваги» та специфіки питання.

– До речі, сайт обласного ТЦК та СП наповнений корисною інформацією. Тож часто вистачає лише спрямувати гостя туди і підказати літнім людям, як саме це зробити. Ну, а над більш складними зверненнями працюємо довше,  – розповів підполковник Микола Шарий.

Найчастіше телефонують матері потенційних призовників та військові пенсіонери. У відсотковому відношенні всі запитання можна розподілити так: близько 40% звертаються з питань постановки чи знаття з військового обліку, порядку перебування в запасі, майже 30% відведено питанням відстрочок від призову, решта – стосується нарахування відомчих пенсій, надання статусу учасника бойових дій чи розподілу санаторно-курортних путівок.

– Протягом 2020-го до нас зателефонувало близько 1000 осіб. У всіх різні проблеми і емоційний стан відповідно. Працюємо за принципом: «Відкритість, уважність та максимум зусиль». Працювати із людьми важко, але слова подяки телефоном є доброю нагородою за наші зусилля, – підсумував відповідальний за роботу Саll-центру Збройних Сил України в Харкові.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform