Харьковский областной ТЦК и СП

Стартувала «Приписна кампанія – 2021»

У перші дні нового року по всій країні стартувала приписка юнаків 2004 року народження при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Упродовж наступних трьох місяців − до 31 березня, десятки тисяч тих, кому цього року вже виповнилося чи виповниться 17 років, викличуть до військових установ. Там із ними поспілкуються армійці, попрацюють психологи й медики, щоб визначитися, чи зможуть хлопці служити в армії, чи з різних причин − непридатні до захисту України.

Тільки на Харківщині впродовж  приписної кампанії цього року близько 8000 осіб перевірять на предмет придатності до військової служби з наданням відповідного посвідчення.

− Цю важливу роботу розпочали ще торік у листопаді, − каже військком Харківського обласного ТЦК та СП полковник Юрій Калгушкін. − Уже складено списки допризовної молоді, налагоджено зв’язки з місцевими органами самоврядування та регіональними структурами освіти, узгоджено графіки відвідувань територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з дотриманням карантинних обмежень.

За словами офіцера, під час «Приписки-2020» його підлеглі попрацювали з понад 8500 юними мешканцями Харківщини. Близько 7000 осіб тоді поставлено на військовий облік, а решту − з об’єктивних причин – визнано непридатними до служби в армії чи відправлено на лікування з подальшим повторним медобстеженням.

− Традиційно під час зустрічей розказуємо потенційним новобранцям про переваги навчання на офіцерів у відомчих вишах чи службу за контрактом для тих, хто досягнув повноліття. У результаті, торік понад 150 юнаків через наші установи подавали документи на вступ до ВВНЗ. Сподіваюся, що цього року ця кількість збільшиться, — розповів полковник Юрій Калгушкін. − Прошу всіх майбутніх захисників України, які народилися у 2004-му, за повісткою своєчасно прибути до ТЦК та СП. Адже це загальнодержавний захід, і ставитися до нього слід із високою           відповідальністю – як дорослій людині. Щодо запровадження локдауну в країні, ми скорегували свої службові плани й запевняю, що це жодним чином не вплине на фінальні показники приписки юнаків 2004 року народження при районних  чи міських ТКЦ та СП.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform