Харьковский областной ТЦК и СП

На Харківщині у 2020-му відібрано понад 1700 контрактників

Солдат Тетяна Бондаренко лише три тижні тому прибула з навчального центру, розташованого на Житомирщині. Жінка-військовослужбовець уже встигла освоїтися на новому місці служби в одній із військових частин Харківського гарнізону. Вона твердо впевнена, що обрала правильне рішення, коли на початку вересня прийшла до райвійськкомату з проханням призвати її за контрактом.

«Одружена» з армією

– Літо 2020-го для всієї нашої сім’ї було насиченим різними приємними подіями, – каже солдат Бондаренко. – Так, мій чоловік – підполковник ЗСУ успішно вступив до Національного університету оборони України. Ростиме далі по службі. А наша донечка пішла вчитися до Держаної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою. Тому, щоб не залишатися самій вдома, вирішила і я піти до війська.

Тетяна каже, що давно думала й навіть мріяла про армійське життя. Проте все якось не наважувалася на цей кардинальний крок.

– Коли пов’язала свою долю із військовим, лейтенантом, то вже, так би мовити, «одружилася» з армією. Із сім’єю змінили десятки орендованих квартир у трьох областях України. Намагалася розділити його службові успіхи та всіляко пом’якшити проблемні ситуації. Отже, до рішення стати військовою рухалася довго, – розповіла Тетяна Бондаренко.

40% призовників – учасники бойових дій

Так само як і Тетяну у 2020-му, зі стін Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки до армії направлено служити на рядові й сержантські посади понад 1700 осіб.

– Приблизно 40% призовників прийшли до нас уже з посвідченням учасника бойових дій, – пояснює військовий комісар Харківського ОТЦК та СП полковник Юрій Калгушкін. – Середній вік їх становить 32–35 років. Серед них близько 180 дівчат, що на 30 осіб більше, ніж торік. Майже 10% цьогорічних воїнів-контрактників мають ступінь бакалавра чи магістра, що теж дещо більше, ніж 2019-го.

Більшість харків’ян служить в ОК «Схід»

За словами командування Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, близько 1000 призваних цього року воїнів-контрактників поповнили лави військових частин ОК «Схід», які беруть активну участь у бойових діях на Сході України. 180 хлопців і дівчат віднедавна носять берет десантника, а 50 стали морпіхами. Інші поповнили лави різних видів і родів ЗСУ.

– Майже всі цьогорічні призовники та призовниці, які мають статус учасника бойових дій, просили направити їх у свої колишні частини, у складі яких боролися з окупантом. Деякі навіть спеціально так планували відновлення на службі, щоб потрапити у відрядження на Донбас. Тож командири підрозділів отримали підготовлених воїнів, вмотивованих на добру службу, морально стійких у бою. Харківська область традиційно виходить на п’єдестал лідерів серед регіонів України за кількістю відібраних контрактників. Вірю, що і 2021-го у нас не переведуться справжні патріоти, готові захищати Україну, – підсумував полковник Юрій Калгушкін. – Майже всі цьогорічні призовники та призовниці, які мають статус учасника бойових дій, просили направити їх у свої колишні частини, у складі яких боролися з окупантом. Деякі навіть спеціально так планували відновлення на службі, щоб потрапити у відрядження на Донбас. Тож командири підрозділів отримали підготовлених воїнів, вмотивованих на добру службу, морально стійких у бою. Харківська область традиційно виходить на п’єдестал лідерів серед регіонів України за кількістю відібраних контрактників. Вірю, що і 2021-го у нас не переведуться справжні патріоти, готові захищати Україну, – підсумував полковник Юрій Калгушкін.