Харьковский областной ТЦК и СП

Пам’ять 39 загиблих на Донбасі воїнів вшанували на Харківщині

       На Харківщині напередодні Дня Збройних Сил України подвиги 39-х загиблих на Донбасі Українських воїнів вкотре пригадали та вшанували їхню пам’ять. Рівно стільки матерів чи батьків отримали відомчі відзнаки «Знак Пошани».

– За окремим розпорядженням Міністра оборони України ми передали ці нагороди сім’ям учасників АТО/ООС, які віддали свої життя за мир в нашій державі, -  каже військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Калгушкін. – Так, цими днями ми запросили до обласного та ще декількох районних ТЦК та СП рідних військовослужбовців, щоб не залишати їх наодинці із горем і дізнатися про їхні нагальні проблеми.

      Зокрема в Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки почесні відзнаки оборонного відомства отримали три мами.

     Одну із нагород передали мамі кулеметниці окремого батальйону спеціального призначення «Донбас-Україна» солдата Яни Червоної – Тамарі Симоненко. Її донька загинула у квітні 2019-го в результаті артилерійського обстрілу бойових позицій неподалік Новозванівки в Луганські області. Вдома в неї залишилися двоє дітей. Пізніше відому невичерпною силою патріотизму харків’янку нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та недержавною відзнакою «Народний Герой України».

– Усіх наших воїнів треба вшановувати. Адже пам'ять – головне, що має ціну після безповоротної втрати людини.  Всіх наших захисників треба знати по іменах та виховувати дітей на їхніх подвигах. Адже всі загиблі вони, так само як й моя Яна щиро любили свою державу і поклали життя заради миру. Також просто необхідно, щоб юні українці знали про цю страшну війну і наслідки дій окупантів. Дякую за запрошення на даний захід і можливість вкотре побачити світлину своєї доньки на стінах військової установи, – вважає жінка.

      Окрім Тамари Симоненко,  у Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки «Знак Пошани» отримали інші матері, а саме: солдата Антона Безверхнього – Юлія Литвинова та солдата Сергія Чередниченка-Москаленка – Галина Чередниченко.

– За понад шість років російсько-української війни понад 330 уродженців Харківщині не повернулися додому. Причому 276 із них є воїнами Збройних Сил України. А решта – представники інших силових відомств. Військовослужбовці ТЦК та СП  стараються не забувати про членів  їхніх сімей та надавати посильну допомогу, підказувати шляхи розв’язання проблем тощо. Герої не вмирають! – зазначив полковник Юрій Калгушкін.

      Після церемонії нагородження в Харківському обласному ТУЦК та СП присутні ще довго стояли біля світлин Героїв, а потім – полковник Юрій Калгушкін провів прийом та неформально поспілкувався із кожним почесним гостем.