Харьковский областной ТЦК и СП

На Харківщині 70% офіцерів за призовом думають залишитися в армії

       На Харківщині завершено роботу щодо відбору та призову 42-х офіцерів запасу на військову службу за призовом осіб офіцерського складу. Усі вони є випускниками військових кафедр різних років і перебували на обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Наступні півтора роки хлопці та дівчата служитимуть в різних видах Збройних Сил України. Та перед службою в стройових частинах пройдуть спеціальні тримісячні курси офіцерів запасу, призваних на військову службу за призовом.

    – Загальний термін служби офіцерів за призовом становитиме 18 місяців, – розповідає військовий комісар Харківського обласного ТЦК та СП полковник Юрій Калгушкін. – Проте за півроку, тобто вже на початку червня 2021 вони зможуть укласти контракт з нашими Збройними Силами та залишитися в армії. Із особистих бесід із призовниками мені відомо, що приблизно 70% планують, як кажуть, спочатку спробувати власні сили протягом шістьох місяців, а далі – вирішуватимуть чи служити їм далі.

     За словами офіцера, хоча віковий рубіж для призову офіцерів запасу становить 43 роки, середній вік нинішніх призовників складає 24-25 років. При цьому, цих 42 осіб вибирали з сотень запасників, які реально хотіли служити. На жаль, у більшості стан здоров’я з різних причин був незадовільним чи потребував лікування, а деякі – були не готові морально. Тому до армії пішли найкращі та мотивація в них достатня для успішного виконання своїх обов’язків у армійських колективах.

    Усіх офіцерів за призовом у Харківському обласному ТЦК та СП розподілено на декілька команд і направлено до трьох військово-навчальних закладів. Там їх забезпечать усім необхідним та розпочнуть роботу щодо відновлення та вдосконалення  їхніх військових навиків.

     До однієї із команд офіцерів за призовом, яких направлено на спеціальні курси до Військового інститут танкових військ НТУ «ХПІ», потрапив переселенець із Донецька вже молодший лейтенант Сергій Устименко.

     – Із буремного 2014-го року я з сім’єю постійно проживаю в Харкові. Працюю в структурах «Укргазтранс», – каже 30-річний Сергій Устименко. – Проте ніколи не ховався від військкоматів. Так, у 2018 та 2020 роках проходив військово-навчальні збори і мені це сподобалося. Та піти до армії, так би мовити, на професійній основі все якось не наважувався. Цей призов для мене став шансом, що я вже не прогавив, щоб послужити спочатку півроку та остаточно зрозуміти: моє це чи ні?

     Із ним повністю погоджується його новий товариш по службі молодший лейтенант Владислав Ківшар.

     – Мені тільки 25 років і ще не знайшов гідної та перспективної роботи. За освітою я енергетик, а після завершення навчання на кафедрі військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» став командиром механізованого взводу. Знаю що саме в Сухопутних військах служать чимало Героїв російсько-української війни і сумувати там точно не доведеться. Тож планую розпочати службу саме в якійсь механізованій бригаді, а згодом вирішу питання із армійським контрактом. До моральних та фізичних труднощів я повністю готовий. Так вже мене батьки виховали. У будь-якому разі новий військовий досвід стане для мене в пригоді, – вважає Владислав Ківшар.

    Від завтра, 3 грудня на базі Військового інститут танкових військ НТУ «ХПІ» розпочнуться перші заняття на курсах офіцерів запасу, призваних на військову службу за призовом осіб офіцерського складу.

     Як повідомили в інституті кореспондентові «АрміяInform», протягом трьох місяців слухачі курсів під керівництвом досвідчених командирів і викладачів відновлять та вдосконалять свої навички з управління підрозділами, тактичної, вогневої, спеціальної, інженерної і медичної підготовки, водіння автомобілів чи бронетанкової техніки тощо.

     При цьому, акцент на полігонах чи спецкласах ставитиметься на вихованні в них лідерських якостей та розуміння слухачами курсів усієї відповідальності за захист України.