Харьковский областной ТЦК и СП

Кожен другий контрактник Харківщини вже воював

     На Харківщині з початку року до частин ЗСУ вже направлено близько 1400контрактників. Щодругий з них має статус учасника бойових дій. Дівчата ж становлять приблизно 10 відсотків від усієї кількості.

— В осінні місяці найбільшу кількість контрактників відправили в окремі механізовані бригади, дислоковані в Харківській, Дніпропетровській, Луганській та Донецькій областях. Причин багато. Наприклад, часто буває  так, що йде один кудись служити, а потім кличе за собою друзів, родичів, земляків. Також ці військові частини періодично беруть участь в ООС, і сумувати там точно не доведеться, — розповів військком Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Калгушкін.

     За його словами, чоловіки, які не служили, просяться в бойові підрозділи ЗСУ, а географія їх розташування для них неважлива. Здебільшого мріють носити шеврон піхотинця, десантника чи розвідника. І спробувати себе в окопах першої лінії хочуть чи не з першого дня служби, — розповів полковник Юрій Калгушкін.

     А люди з бойовим досвідом прагнуть здебільшого потрапити в рідні частини, де пройшли хрещення війною. Так, молодший сержант запасу Олег 9 років прослужив в окремій механізованій бригаді імені Івана Сірка і наразі перебуває на завершальній стадії оформлення відновлення на службі.

— Звільнявся за сімейними обставинами. Дружина народила, і треба було допомагати з вихованням дітей. Потрібно було подбати і про літніх батьків, капітально відремонтувати їхні і свій будинки. Та серце було з побратимами, які періодично виїжджають воювати на Донбас. Тому, коли син трохи підріс, вирішив знову стати у стрій. Рідні мене зрозуміли, і ось я вже захисник України. Піти до моєї бригади порадив і двом давнім друзям. Один із них, Андрій, вже рік як носить погони, а інший ще думає про це, — розповів Олег.

Приблизно 40% відібраних строковиків — це 18—19-річні юнаки

        Водночас в  регіоні триває призовна кампанії «Осінь-2020».

— Військкомати області перетнули екватор кампанії і загалом кількості відібраних строковиків, — уточнює полковник Юрій Калгушкін. — За півтора місяця направили у Збройні сили й інші військові формування майже 600 юнаків із 1150, яких слід до кінця року призвати на строкову службу.

     У Харківському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки зазначили цікавий момент: приблизно 40% відібраних воїнів — 18-19-річні юнаки, які написали добровільну згоду на призов.

— Більшість кандидатів на строкову просять направити їх в елітні роди військ. Десь половина, якщо не більше, усіх осінніх призовників планують після певного часу служби підписати контракт і залишитися в армії. Про це вони думають вже зараз. У будь-якому разі і контрактники, і новобранці-строковики демонструють високий патріотизм та готовність гідно захищати Україну, — підсумував полковник Юрій Калгушкін.

Кореспондент АрміяInform