Харьковский областной ТЦК и СП

На Харківщині відкрито меморіал у пам’ять про понад 270 загиблих Героїв російсько-української війни

Мармурові плити з іменами Героїв встановлено в обласному центрі на території храму Святого Іоанна Богослова Православної церкви України.

— Це дійсно всенародний пам’ятник, — каже голова ГО «Всеукраїнського об’єднання рідних, зниклих безвісти та загиблих захисників України» Марина Полякова. — Адже необхідні для його встановлення 130 тисяч гривень ми рік збирали серед рідних загиблих воїнів, волонтерів, бізнесменів і студентів. За місце спеціально обрали цей храм, бо тутешні священнослужителі неодноразово були військовими капеланами на Донбасі. Також, на жаль, вони проводжали в останню путь більшість з тих, кого увіковічено на цьому меморіалі.

Аби вшанувати пам’ять українських воїнів до храму Святого Іоанна Богослова прийшли рідні загиблих, військові, ветерани АТО/ООС, військові ліцеїсти, пластуни й усі небайдужі.

В освяченні меморіалу взяли участь митрополит Харківський та Богодухівський Онуфрій, голова Синодального управління військового духовенства та митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а також військові капелани частин Чугуївського гарнізону.

Від імені захисників України всім тим, хто має стосунок до відкриття меморіалу, подякували заступник начальника Харківського гарнізону полковник Юрій Калгушкін та виконувач обов’язків заступника командира окремої механізованої бригади імені Івана Сірка з МПЗ підполковник Артур Батістов.

— 63 бійці нашої бригади впродовж 2014-2020 років поклали життя на вівтар миру в Україні, — зазначає підполковник Артур Батістов. — Переважна більшість з них є мешканцями нашого регіону. Їхні імена я із сумом побачив тут, на чорному мармурі. Низький уклін батькам, які виховали таких славних козаків та козачок. Світла пам’ять Героям України!

Присутні поклали квіти до пам’ятного місця й поспілкувалися з однодумцями.

— Це вже четвертий наш військово-патріотичний проєкт, що ми успішно реалізували на Харківщині, — розповідає про свою роботу Марина Полякова. — Незабаром у центрі Харкова біля скверу «Вічний вогонь» відкриємо Алею Слави з іменами й фото військових — наших земляків, життя яких згасло на Донбасі. Але й на цьому не зупинимося. Наша мета в тім, щоб українці пам’ятали найкращих захисників і розуміли ціну миру.

 

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform