Харьковский областной ТЦК и СП

На Харківщині у підрозділах тероборони служать лише патріоти

На Харківщині у підрозділах тероборони служать лише патріоти

Напередодні Дня територіальної оборони України одразу ж в декількох місцях Харківської області відбулися чергові практичні заняття з воїнами підрозділів окремої бригади тероборони.

Так, у обласному центрі до навчання захисників України долучили дев’ять воїнів окремої механізованої бригади імені Івана Сірка.

- Розвідники, армійські медики та артилеристи із бойової частини  поділилися із нами безцінними знаннями, - каже командир бригади ТрО підполковник Андрій Бородін. – Заняття цього разу організовано на 4-х навчальних місяцях і результати були вочевидь.

За словами командування бригади ТрО, в інших населених пунктах заняття також проведено на належній висоті.

Зокрема хлопці та дівчата спробували, хто з них влучніше стріляє в електронному тирі, вміє надавати медичну допомогу в польових умовах, а також продемонстрували навички і вміння на тактичному полі тощо.

По завершенню практичних занять, десятки офіцерів, сержантів та солдатів отримали грамоти та подяки від командувача військ Оперативного командування «Схід», військового комісара Харківського обласного військового комісаріату та голови Харківської ОДА.

 - У нас подвійне свято, адже День територіальної оборони України збігся із  другим днем народження бригади ТрО, - пояснює комбриг підполковник Андрій Бородін. – Військова частина складається виключно із патріотів. Тому мотивація у них висока, що сприяє кращому засвоєнню військової справи.

 

Мотивацію бійців Харківської окремої бригади тероборони – найкращої серед колективів ТрО Оперативного командування «Схід» за підсумками минулого року вивчав кореспондент «АрміяInform».

 

Без п’яти хвилин кандидат медичних наук

Начальник медичного пункту лейтенант медслужби резерву Марина Дяченко пішла до армії по стопах батька.

До червня 2019-го, коли Марина стала воїном-резервістом Збройних Сил України вона як волонтер збирала різні речі та періодично виїжджала на Донбас. Адже всіляко намагалася хоч чимось допомогти нашим воїнам вибороти Перемогу.

 - Якщо коротко, то робила те, що підказувало серце патріота, - пригадує Марина.  – Як професійний лікар ділилася із санінструкторами та бойовими медиками своїми знаннями. Коли ми з волонтерами везли на передову теплі речі, то обов’язково брала для бійців медпрепарати, антисептики, бинти тощо.  На жаль, через малий вік дитини я не могла перебувати в окопах разом із захисниками України. Тому в перші роки війни тільки у такий спосіб турбувалася про Українських воїнів.

Для молодої дівчини прикладом самовідданості був її батько – учасник АТО капітан медичної служби запасу Сергій Усенко. Він пішов до війська в 2015-му під час чергової хвилі мобілізації, добровільно залишивши викладацьку посаду в одному із престижних медичних вишів Харкова.

- Уже понад рік я з гордістю ношу військовий однострій і займаюся медзабезпеченням бригади, - каже офіцер резерву. - Моя нинішня посада складна та відповідальна. Організовую заняття з бойової медицини, отримую майно, стежу за станом здоров’я бійців ТрО тощо. Адже, військові медики і в резерві – військові медики. Іноді буває, що «тону» в різних документах чи службових питаннях. Та поступово я набуваю певних навичок, стаю сильнішою до різних труднощів, а заначить – збільшую потенціал військової частини.

До речі, Марина без п’яти хвилин кандидат медичних наук.

- Тематика моєї дисертації стосується лікування дитячих хвороб. Писати її не заважала робота щодо медичного забезпечення бригади ТрО. Я вмію правильно планувати свій час і, тому все встигаю. За два місяці я здобуду наукову ступінь і, можливо, наступна - докторська дисертація стосуватиметься вже військової тематики, - поділилася планами лейтенант медслужби резерву Марина Дяченко.

Кондуктор із автоматом

А стрілець іншого підрозділу ТрО солдат резерву Сергій Яковенко у  цивільному житті працює кондуктором громадського транспорту.

- Мені 28 років і в силу об’єктивних причин поки не можу піти на дійсну військову службу, щоб бути повноправним військовим. Тому два тижні тому знайшов цьому альтернативу і став воїном-резервістом. Ще навіть не встиг отримати однострій, але це мої перші заняття зі зброєю. Дуже радий, що можу у таких спосіб приносити користь державі.

До підрозділу тероборони Сергія запросив його друг – Валентин. Останній вже майже рік приходить службу в резерві та серед друзів проводить, таку собі, рекламу цікавого військового життя.

-  Поки що я не досяг таких висот професіоналізму як мої нові армійські товариші, але я старатимусь. Скажу чесно, що в першій день практичного вишколу не все вийшло. Проте міць холодної зброї я встиг відчути та запам’ятати це на все життя. Тому наступного разу ретельно слухатиму військових інструкторів, які навчать мене захищати Україну, - додав солдат резерву Сергій Яковенко.

Директор ходить у розвідку

Обов’язки командира розвідувального підрозділу одного із батальйонів ТрО сьогодні виконує молодший сержант резерву Сергій Пістунов.

Поза військовим парканом Сергій керує невеликим підприємством, де працюють десять осіб. Його ж ділові зв’язки охоплюють майже всю Україну. Потроху бізнес набирає оберти, а разом із цим збільшується й коло працівників підприємства.

- Бути командиром чи просто лідером в армії, приблизно теж саме, що й в бізнесі, - вважає молодший сержант резерву Сергій Пістунов. – Головне, знати свою роботу, не підводити начальників та поважати підлеглих.

Із 2014-го – початку окупації України він був армійським волонтером і опікувався бійцями окремої механізованої бригади імені Івана Сірка.

- До осені 2018-го вчився захищати Україну в складі місцевого загону тероборони, а потім – підписав контракт про службу в резерві. Мене в цьому морально підтримують дружина Софія та донька Катерина. Остання живе в Америці, але пишається тим, що її батько приносить користь її рідній Україні.

Деякі із товаришів по бізнесу Сергія також серйозно думають про захист України в його підрозділі. Щонайменше, двоє з них точно стануть резервістами. Адже зараз збирають документи, необхідні для цього. Тож коло справжніх патріотів потроху збільшується. А разом із цим посилюється територіальна оборона України в даному східному регіоні.

Дмитро Горбунов

«АрміяInform»