Харьковский областной ТЦК и СП

Фінал навчальних зборів на Харківщині: регіональну тероборону значно посилено

На Харківщині в рамках СКШН «Об’єднані зусилля - 2020» завершилися навчальні збори із сотнями воїнів-резервістів та військовозобов’язаними, яких призвали для вдосконалення своїх військових навиків у складі окремої бригади територіальної оборони.

У фінальний день практичного заходу неподалік обласного міста відбулося підбиття підсумків та заохочення кращих воїнів. Подякувати хлопцям та дівчатам за службу прийшли: офіцери оперативного командування «Схід» та Харківського облвійськкомату, керівництво Золочівської і Дергачівської районних державних адміністрацій і голови різних ОТГ.

На початку ж зібрання, усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять 26-ти військовослужбовців, які напередодні загинули внаслідок падіння військового літака Ан-26Ш поблизу Чугуєва.

-  Захищати Україну – складна, іноді небезпечна, але почесна професія, - зауважив керівник зборів військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін. – Даним заходом ми значно посилили регіональну тероборону. Звісно ж, за короткий час навчальних зборів важко все охопити та всьому навчитися. Проте високий рівень патріотизму та бажання воїнів тероборони  вчитися новому – це вже половина успіху на полі бою. Дякую всім резервістам, військовозобов’язаним та тім, хто із ними працював на полігонах. Пам’ятайте: перемога за нами!

Далі, за підсумками зборів почесними грамотами від командувача Сухопутних військ Збройних Сил України, командування військ оперативного командування «Схід» та обласного військового комісаріату заохотили кращих армійців.

До речі, першу в житті військову нагороду – грамоту від військового комісара Харківського обласного військового комісаріату отримала солдат Альона Джума.

- Я понад тиждень вчилася бути бойовим медиком стрілецького підрозділу, - каже дівчина. -  Я працюю в цивільній лікарні і вже понад 5 років перебуваю на військовому обліку в райвійськкоматі. Це були мої перші збори. Тож я дуже ретельно слухала офіцерів та інструкторів. А інструктора з бойової медицини – воїна окремої механізованої бригада імені Івана Сірка молодшого сержанта Олега я просто засипала запитаннями. Адже дуже хочу стати справжньою берегинею України.

А для мами п’ятьох дітей зі Зміївського району старшого солдата Лариси Савченко збори стали нагодою добре підготуватися до відновлення на військовій службі.

- За два-три тижні я стану діючим військовослужбовцем і служитиму в одній із частин Сухопутних військ. Документи всі зібрані та зараз з нетерпінням чекаю на відправку своєї команди рекрутів до навчального центру. Із початком бойових дій на Донбасі виконувала обов’язки бойового медика в 54-й окремій механізованій бригаді. Після демобілізації довго сумувала за бойовими товаришами. Нещодавно ж, після тривалої розмови із рідними, таки вирішила знову піти до війська, - розказала про себе старший солдат Лариса Савченко.

Дмитро Горбунов

кореспондент «АрміяInform»