Харьковский областной ТЦК и СП

«Об’єднані зусилля – 2020»: на Харківщині воїни тероборони вчилися швидко реагувати на складні ситуації

    Вихід на ділянку прикриття державного кордону, несення служби на блокпостах, відбиття нападу умовного противника та відпрацювання заходів контрдиверсійної боротьби – такі завдання відпрацювали резервісти та військовозобов’язані під час активної фази підготовки на Харківщині.

    Так, у рамках СКШН «Об’єднані зусилля – 2020» будівельники, цивільні водії та навіть голови селищних рад залишили свої сім’ї, щоб удосконалити військові навички та на певний час стати до лав окремої бригади територіальної оборони.

– Протягом останніх днів ми перебували на полігонах, у тактичних містечках чи переміщувалися пересічною місцевістю, –  пояснює командир бригади ТрО підполковник Андрій Бородін. –  Водночас заняття побудували так, щоб хлопці та дівчата вчилися швидко реагувати на складні ситуації, обирати найоптимальніший варіант виконання завдання та бути стійкими до психологічних навантажень. Адже в бою всього не передбачити.

   Під час полігонного вишколу з воїнами ТрО займалися 10 інструкторів, яких спеціально відрядили з бойових військових частин різних видів та родів військ оперативного командування «Схід».

– Під час контрдиверсійних заходів я вчу бійців тероборони насамперед продумувати кожен свій крок, і, щоб зрозуміти ворога, мислити як він, –   каже боєць одного з підрозділів спецпризначення сержант Владислав. – Також я охоче ділюся своїми професійними таємницями, як у чистому полі ставати невидимкою, а на дорогах робити перешкоди для ворога.

   Тим часом бойовий медик одного із підрозділів окремої механізованої бригади імені Івана Сірка молодший сержант Олег провів майстер-клас з бойовими медиками стрілецьких рот.

– Більшість із моїх підопічних працювали або нині входять до складу бригад швидкої допомоги. Тож чомусь я їх навчив, а чомусь – і вони мене. Найбільше їх цікавили організаційні питання щодо евакуації з першої лінії, – розповів бойовий медик окремої механізованої бригада імені Івана Сірка.

   До речі, серед учасників зборів був і голова Гур’єво-Козачанської сільської ради Золочівського району Валерій Мартиненко.

– З мого робочого кабінету видно стовпчики держкордону, – каже солдат Мартиненко. – Звісно ж, багато односельців мають родичів у Росії, а молодь їздить за кордон на заробітки. Адже варіантів працевлаштування в нас небагато. Тому більшість земляків ставляться, м’яко кажучи, скептично до різних патріотичних заходів. Цими зборами я хочу продемонструвати їм, що наша країна – найкраща у світі й потребує захисту від ворогів.

    Свого часу Валерій Мартиненко відслужив строкову службу, а єдиний його син носить нині погони нацгвардійця.

– На зборах я був у середовищі однодумців. Були присутні ще два селищних голови та навіть один заступник райдержадміністрації. Інші хлопці та дівчата також горіли бажанням вчитися захищати Україну. Тож я надовго зарядився патріотичною енергією. Після повернення додому мені буде чим підкріпити свої слова, коли мова зайде про права та, головне, обов’язки громадян, що є улюбленою темою односельців, – вважає сільський голова.

    За словами керівника зборів військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна, на цій, фінальній, стадії навчальних зборів уже видно, хто продемонстрував найкращі результати та виклався на всі сто.

– Кожного воїна ТрО буде оцінено за широким спектром військових питань, – пояснює офіцер. – У підсумку, хтось отримає відомчу відзнаку чи  чергове військове звання, інші – подарунки та грамоти. Зауважу, що цей захід був дуже корисний для всіх державних посадовців, начальників регіональних структур всіх силових відомств України. Відпрацьовано величезний пласт роботи та значно посилено місцеву територіальну оборону.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform