Харьковский областной ТЦК и СП

Чому 18- та 19-річні харків’яни бажають піти на строкову?!

На Харківщині ще на етапі підготовки до проведення призивної кампанії «Осінь-2020» вже десятки юнаків віком 18 та 19 років виявили бажання добровільно піти на строкову військову службу. Чому склалася така ситуація дізнавався кореспондент «АрміяInform».   

Вставка-Плашка 1: За підсумками кампанії «Весна-2020» понад 500 юнаків, яким на момент призову ще не було 20-ти добровільно погодилися стати солдатами-строковиками

- Військкомати в обов’язковому порядку призиватимуть на строкову лише осіб віком від 20 до 27 років, - пояснює начальник відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) – заступник військового комісара Харківського ОВК підполковник Олександр Томашевський.  - Ті ж кому зараз лише 18 чи 19 мають право написати заяву на ім’я районної призовної комісії, де розповісти про своє бажання служити. Для прикладу, за підсумками кампанії «Весна-2020» понад 500 юнаків, яким на момент призову ще не було 20-ти, добровільно погодилися стати солдатами-строковиками.

Переваги строкової служби

Серед основних мотивів, що спонукають 18- та 19-ріних хлопців за власним бажанням йти до війська, в обласному військкоматі називають: бажання скоріше відслужити, щоб потім спокійно будувати життя, а також спробувати послужити спочатку строковиком, а потім – якщо сподобається в армії, то й підписати контракт.

Також перед діючими військовослужбовцями відкривається чимало перспектив. Приміром, можна за п’ять років безкоштовно отримати вишу освіту та лейтенантське звання. Якщо ж людина вже має диплом спеціаліста чи магістра, то після спеціальних офіцерських курсів при військових вишах вона здобуде погони молодшого лейтенанта.

- Далекоглядні батьки та мудрі новобранці добре розуміють, що досвід армійської служби допоможе міцніше стати на ноги, попрощатися із поганою кампанією, надасть можливість знайти престижну роботу чи продовжити захист України в якийсь силовій структурі. При цьому, строкова зарахується до загальної вислуги років чи трудового стажу – а це не мало, - уточнив підполковник Олександр Томашевський.

До групи добровільних призовників-строковиків потрапив й вісімнадцятирічний  Сергій Н. із обласного міста. До Шевченківського у місті Харків ОРВК він приніс необхідні документи та поділився з кореспондентом «АрміяInform» своєю мотивацією.

- У мене батько служить на митниці. Це дуже відповідальна і цікава водночас професія. Я також мрію працювати там. Строкова ж допоможе мені реалізувати власний життєвий план. Після випуску зі школи я спробував себе в різних сферах працевлаштування. Та швидко зрозумів, що лише військова чи спеціальна служба дають чітку перспективу і стабільність. Не відкидаю можливість залишитися в армії та підписати контракт. Остаточно я ще не визначився, а рідні радять спочатку призватися, а потім – дивитися самому по ситуації, - поділився думками юнак.

На початку призовної роботи

За словами військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна, планується, що близько 1150 мешканців регіону стануть солдатами-строковиками в ході кампанії «Осінь-2020».

Так, протягом поточного місяця потенційних армійців оглянуть лікарі, з ними попрацюють психологи, а також розглянуть наявні документи про відстрочку від призову. Тобто ретельно перевірять їх за різними питаннями і сформують попередні команди новобранців. Першого же жовтня ж запрацює обласний збірний пункт і там вже остаточно визначатимуть, кого саме із юнаків направлятимуть до війська.

Вставка-Плашка 2:Найближчими тижнями десятки тисяч юнаків віком від 18 до 27 років викличемо до райвійськкоматів для оновлення особових справ призовників.

- На початку вересня офіційно стартувала осіння кампанія, - каже полковник Юрій Калгушкін. – Найближчими тижнями десятки тисяч юнаків віком від 18 до 27 років викличемо до райвійськкоматів для оновлення особових справ призовників.

До речі, військкомати вже набули необхідного досвіду роботи під час карантинних обмежень. Тож, щодня викликають до себе лише малу кількість осіб, дотримуються соціальної дистанції, а також виконують інші вимоги в плані боротьби з коронавірусом.

- Щодо термінів проведення самого призову, то це поки що залишається - жовтень-грудень. Першу команду рекрутів ми проводимо 6-го числа наступного місяця. Прошу всіх призовників та їхніх батьків із відповідальністю віднестися до наших викликів і своєчасно прибути до РВК у визначений час. Зазначу, що у кожного громадянина є обов’язки перед країною і своїм народом. Армія зробить із юнака справжнього чоловіка, сильного духом, стійкого до труднощів, готового захистити свою сім’ю та державу, - підсумував полковник Юрій Калгушкін.

Дмитро Горбунов, «АрміяInform»

Фото автора (зроблені під час кампанії «Осінь-2020»)