Харьковский областной ТЦК и СП

День Конституції України

28 червня увійшло в новітню історію України, як День великого загальнонаціонального консенсусу та верховенства національних інтересів – День Конституції України.

Спроби прийняти Конституцію в Україні робилися з перших років проголошення незалежності. У 1992-1993 роках під керівництвом першого Президента Леоніда Кравчука був напрацьований перший проект Основного Закону, проте він так і не був прийнятий.

8 червня 1995 року між гілками влади був підписаний Конституційний договір, на підставі якого мала бути розроблена Конституція. У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти. 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійному залі всю ніч із 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту – про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений.

Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і це стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина.

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.

Напередодні святкування Дня Конституції України в Харківському обласному військовому комісаріаті пройшло урочисте шикування особового складу.

Військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін нагородив кращих військовослужбовців вручивши подяки та грамоти.

Ми пишаємося нашою країною і з гордістю відзначаємо це державне свято!

СЛАВА УКРАЇНІ!