Харьковский областной ТЦК и СП

День вишиванки

       Сьогодні, 21 травня, святкують День вишиванки - свято, яке з'явилося у 2006 році та відтоді святкується щорічно, кожен третій четвер травня. Заснувала його, як прийнято вважати, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Дівчина запропонувала студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

     Традиційно цього дня на вулицях українських міст, у громадському транспорті та місцях скупчення людей можна спостерігати значну кількість людей, одягнених у вишите вбрання. Таким чином українці зберігають споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

      Військовослужбовці разом з працівниками  обласного та районних військових комісаріатів м. Харкова та Харківської області долучилися до свята вбравшись сьогодні у вишиванки.