Харьковский областной ТЦК и СП

Особливості призову на військову службу за контрактом під час карантину

     − Карантинні  заходи націлені на запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 внесли певні корективи в роботу військкоматів, − розповідає військовий  комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін. – Наш колектив перебудувався та знайшов сучасні ефективні методи роботи щодо відбору кандидатів на службу за контрактом. До прикладу, лише протягом квітня наш військкомат направив на контрактну службу до війська понад 100 осіб. Загалом план за перший квартал ми навіть трохи перевиконали. 

    За його словами, через неможливість нині  проходити перепідготовку в навчальних центрах, військкомати призивають лише тих осіб, які звільнилися з армії протягом останніх 5 років і не втратили необхідних військових навичок.

     − Із початку року  вже близько 600 мешканців нашого регіону поповнили лави контрактників Збройних Сил України. Приблизно 60 відсотків із них мають статус учасника бойових дій. Водночас дві третини призовників виявили бажання служити саме в тих частинах, у складі яких вони захищали Україну раніше, − розповів полковник Юрій Калгушкін.

    До речі, близько 250 харків’ян без армійського досвіду нині уважно стежать за новинами в Україні та чекають на послаблення карантинних правил та відновлення повного функціонування навчальних центрів. Адже тільки тоді вони можуть пройти спеціальну підготовку в навчальних центрах і продовжити службу в Українському війську за контрактом.