Харьковский областной ТЦК и СП

В Харківському ОВК проводятся профілактичні заходи щодо боротьби із COVID-19

      «На Харківщині епідемстан без змін, серед військовослужбовців та цивільних правників ЗСУ інфікованих на коронавірус немає!»

    - Саме так декілька разів на день у визначений час доповідають старшим начальникам офіцери оперативної групи, що створена на базі Харківського обласного військкомату із метою моніторингу та оперативного реагування на ускладнення ситуації через поширення країноюкоронавірусом COVID-19.

   Очолює групу – заступник військового  комісару Харківського обласного військкомату з морально-психологічного забезпечення  підполковник Микола Шарий.

     - Із 17 березня працює наш маленький підрозділ із великими та відповідальними завданнями, - каже старший групи. – Нас лише декілька військовослужбовців, відряджених для роботи із різних відділів рішенням військовогокомісара ХОВК полковника Юрія  Калгушкіна. Постійно тримаємо зв’язок із підпорядкованими РВК, обласною та районними комісіями щодо ліквідації надзвичайної ситуації тощо.Після збору та аналізу інформації про поточну обстановку стосовно поширення страшного недугу, узагальнюємо дані в виді доповіді за нашу зону відповідальності – тобто за всю область.

    Також, офіцери даної групи здійснюють контроль за виконанням військовими колективами заходів щодо запобігання надзвичайної ситуації або ліквідації її наслідків.

     У разі ж погіршення епідемічної ситуації, члени оперативної групи беруть участь в організації управління силами та засобами Збройних Сил України, які залучаються до боротьби із коронавірусом COVID-19.

     До речі, поступово в частинах та установах Харківського гарнізону посилюються профілактичні заходи та створюються більш жорсткіші правила дотримання карантину.

    Приміром, нещодавно у Харківському обласному військкоматі створено позаштатний дезінфекційний пост із широким сектором завдань та вагомими повноваженнями.

     - У кожного воїна чи відвідувача біля входу чергові сили  перевіряють температуру та обробляють руки антисептиками, - пояснює старший медик оперативної групи старший сержант Олександр Калій. – Не меш ніж двічі на день дезінфікуються спеціальним розчином підлоги, столи, стільця, ручки на дверях та інші предмети, так би мовити, загального користування. В разі не виконання цих простих правил, винні понесуть адміністративну чи дисциплінарну відповідальність не залежно від посади.

     Навіть, автомобільна техніка перед в’їздом до військкомату проходить складний процес профілактичного «душу».

     - Ми постійно отримуємо зі штабу оперативного командування «Схід» нові вказівки та правила як боротися з коронавірусом, підготовлених на підставі останніх результатів вивчення хвороби. Ці дані ми негайно доводимо до командирів військових частин та установ. У цьому плані дуже допомагають знання із такого предмету бойової підготовки як: «захист від зброї масового враження». Адже як там, так й тут – головне вберегтися від отруйного зовнішнього середовища та вміти користуватися засобами індивідуального захисту, - додав  підполковник Микола Шарий.