Харьковский областной ТЦК и СП

НАТО надає можливість колишнім військовим знайти престижну роботу

   ‒ На курси прийшов, щоб і нових знань добути, і отримати можливість знайти престижну роботу, ‒ вважає полковник запасу Валерій Гладкий. Він разом із іншими 20 колишніми військовими прийшли на курси за програмою «НАТО ‒ Україна» з перепідготовки.

     Упродовж наступних двох з половиною місяців – до кінця квітня – ексармійці з базовою вищою освітою опанують спеціальність «комунікаційні та інформаційні технології».

    ‒ Кілька тижнів тому мені зателефонували з військкомату і запропонували це навчання. Ані секунди не коливався й одразу ж погодився. Минуло півтора роки як звільнився, але так і не знайшов нормальної стабільної роботи. Удома займався дітьми й відчував якусь порожнечу в душі. Тож ці заняття відвідуватиму ретельно і зроблю все, аби змінити життя на краще, ‒ розповів Валерій Гладкий.

     Із початком чергового набору на курсах викладачів і слухачів привітали менеджер програми Україна-НАТО з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, офіцер Харківського обласного військкомату підполковник Олександр Василенко та інші почесні гості.

‒ Це перший набір цього року на Харківщині за фінансування країн ‒членів НАТО, ‒ каже Крістофер Штаудт. ‒ Усього ж упродовж 2020-го в різних містах України на подібних курсах близько 450 ексармійців здобудуть цивільні спеціальності. Водночас проводимо тренінги з учасниками бойових дій задля їхньої психологічної реабілітації. Вірю, що співпраця Альянсу з Україною надалі лише зміцнюватиметься.

    Від імені командування Харківського облвійськкомату підполковник Олександр Василенко подякував представникам НАТО за таку потужну турботу щодо його побратимів. Слухачам курсів ж офіцер побажав успіхів у оволодінні безцінними в цивільному житті знаннями й навичками.

     За словами директора Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Юрія Паржина, на Харківщині курси з перепідготовки військовиків за спеціальною програмою НАТО діють із 2009 року. За цей час близько 2000 колишніх воїнів ЗС України в різних місцевих вишах стали фахівцями з менеджменту, комп’ютерних технологій чи покращили знання з іноземної мови.