Харьковский областной ТЦК и СП

З початку року понад 200 мешканців Харківщини стали воїнами-контрактниками

        200-м призовником-контрактником із початку 2020 року на Харківщині стала мешканка Ізюму Христина Бєлоусова. Дівчина разом із іншими рекрутами, які раніше не служили у Збройних Силах України, направилася до навчального центру для опанування військових спеціальностей.

     - Скажу відверто, до армії йду, бо для мене там є перспектива, фінансова незалежність та, що важливо, робитиму те, чим зможу пишатись, - вважає дівчина. - Мені 23 роки та після школи постійно шукаю стабільну роботу. Три тижні коливалася із відвідуванням райвійськкомату, а нещодавно - відклала всі справи та за кілька днів зібрала необхідні для призову папери.

     Про Збройні Сили України Христина знала вкрай мало. Тому вислухала всі поради армійців, добре все зважила та обрала посаду оператора ПЗРК у 17-й окремій танковій бригаді.

     Під час попередніх співбесід в Харківському обласному військкоматі поповнити лави саме вартових неба дівчині запропонував старший мобільної рекрутингової групи 17 ОТБр молодший сержант Сергій Задорожний.

- Минулого року тільки із Харківщини до нашої бойової частини прийшло 98 осіб, 65 із них – дівчата. При цьому три чвертіпредставниць чарівної статі обійняли такі бойові посади, як: командир танку, механік-водій БМП, навідник-оператор танку, снайпер тощо. Із кожним новобранцем я довго спілкуюсь та, вивчивши їхні моральні та фізичні можливості, раджу чим саме зайнятися у бригаді, - розповів  молодший сержант Сергій Задорожний.

    На збірному пункті Христина Бєлоусова знайшла нову подругу – Олену Макрушину. В один день вони розпочали військову службу та на Чернігівщині разом вчитимуть основі військової справи.

- У 17-йокремій танковій бригаді я буду кулеметницею, - каже Олена Макрушина. – Із шести професій, що запропонували, обрала саме цю, бо хочу потрапити на першу лінію оборони. У мене із окупантами власні рахунки. До того ж вважаю, що жінці на цій планеті все по силах. Тому докладу максимум зусиль, щоб не відстати від чоловіків на навчальному полігоні та у реальному бою. Це моєвласне кредо ще за часів навчання в школі.

      За словами військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна, його підлеглі й не очікували в січні такої великої кількості бажаючих служити за контрактом.

- Це дуже вдалий старт з відбору воїнів-контрактників у нашому регіоні. Адже у грудні спостерігалося певне зменшення добровільних призовників. Всього близько 100 осіб минулого місяця проводили до війська. В новому ж році, після 13 січня до нас прийшли сотні мешканців Харківщини, із яких ми відібрали понад 200 осіб. Здебільшого це дівчата чи хлопці віком 18-25 років, які свідомо йдуть захищати Україну і жодного не лякає можливість служби в районі бойових дій, - підсумував полковник Юрій Калгушкін.

     До речі, протягом 2019-го в регіоні призвали служити за контрактом понад 1900 осіб. Половина із усіх новобранців є учасниками бойових дій і тому військові колективи поповнилися досвідченими воїнами.