Харьковский областной ТЦК и СП

Протягом 2019 року понад 1900 мешканців Харківщини стали воїнами-контрактниками

На Харківщині до стройових частин Збройних Сил України направили останню цього року команду призовників, які  виявили бажання проходити військову службу за контрактом загальною кількістю близько 30 осіб.

- Буквально за тиждень до цього ми проводили велику групу новобранців-контрактників до навчальних центрів, де вони опанують армійські спеціальності, - пояснює військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін. – Цього ж разу ми призвали із запасу хлопців та дівчат, які вже мають військовий досвід. Їм не треба вчитися і їх направлено одразу до військових частин, які вони добровільно обрали.

За словами офіцера,всього з початку 2019-го року в регіоні призвали служити за контрактом понад 1900 осіб. При цьому половина із них є учасниками бойових дій і тому військові колективи поповнилися досвідченими воїнами. Також приблизно із травня поточного року в райвійськкоматах перебувала рекордно велика кількість жінок, які бажають служити в українському війську. Із понад 300 представниць чарівної статі для служби в армії відібрано лише півтори сотні.

- Значний відсоток харків’янок обійняли такі бойові посади, як: командир танку, механік-водій БМП, навідник САУ, снайпер тощо. Ще на початку року на ці посади йшли лише чоловіки. Приємно, що дівчат не лякають важкі завдання. За першими відгуками із військ вони проявляють неабиякі старання та вже можуть похвалитися першими успіхами, - розповів полковник Юрій Калгушкін.

Він також додав, що переважна більшість призваних на Харківщині воїнів-контрактників поповнили лави окремих механізованих бригад Оперативного командування «Схід» , що беруть активну  участь в бойових діях на Сході України.