Харьковский областной ТЦК и СП

Близько 850 мешканців Харківщини вже стали солдатами-строковиками

       Юні харків’яни мірють бути десантниками, морпіхами чи розвідниками

       «Хочу стати десантником, морпіхом чи розвідником і щоб поближче від дому служити» Таке майже щодня чують офіцери Харківського обласного військкомату від осінніх призовників. Проте комусь треба бути й танкістом, піхотинцем чи артилеристом. До того ж військові колективи розташовуються по всій країні, а не тільки на Сході держави.

       - В усіх видах і родах військ Збройних Сил України є свої цікаві особливості та присутня армійська романтика, - розповідає комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін. - Про це ми говоримо із кожним юнаком, якого викликали за повісткою та розглядаємо як потенційного солдата-строковика. Бажання приєднатися до еліти військ – це дуже добре, але чимало в цьому плані залежить від стану здоров’я та морально-психологічних якостей.

       Також офіцер зазначив, що протягом жовтня-листопада близько 850 юнаків уже направлено проходити строкову службу в різних силових відомствах України.

       - Дві третини від загального обсягу призовної кампанії «Осінь-2019» позаду. План-завдання для нашого регіону одне із найбільших серед усіх областей. Проте у цій роботі ми ставимо акцент на широке роз’яснення про призовну кампанію в засобах масової інформації, намагаємося бути відкритими для людей та враховувати побажання майбутніх рекрутів, - зазначив полковник Юрій Калгушкін.

        Серед десятків хлопців у обласному військкоматі на відправку до війська зараз чекає й 20-річний харків’янин Дмитро Солдатов.

       - Чесно скажу, що мені все одно, де та ким служити, аби тільки дружній колектив попався, - вважає хлопець. – Мене життя добре покрутило і тому зможу за себе постояти, витримати всі навантаження. До військкомату прийшов сам, без повістки, бо втратив роботу. Тому вирішив нової не шукати, а відслужити і після армії вже спокійно працювати і будувати сім’ю.

       Поки юнаки на збірному пункті проходять медкомісію, складають психологічні тести, за військовим парканом їхні батьки хвилюються та засипають чергового КПП різними запитаннями. Щоб вкотре заспокоїти рідних новобранців офіцери військкомату запросили їх та журналістів оглянути умови перебування майбутніх захисників України, оцінити якість солдатської їжі тощо.

       - Ми показали, де живуть хлопці, вбиральні кімнати, душові та нашу їдальню. Теплі кімнати та гаряча вода в кранах сподобалися гостям. Старший кухар Тетяна Буко надала можливість спробувати обідні страви та повідала, що сама мама колишнього солдата. Тому завжди готує як для своїх дітей. Дехто з присутніх зізнався, що вдома не завжди буває таке харчове різноманіття. Задоволеними від побаченого, відвідувачи залишили військову територію, - розказав заступник військового комісара Харківського обласного військкомату підполковник Микола Шарий.