Харьковский областной ТЦК и СП

Харківські військкомати перетнули «екватор» призовної роботи

      Половину від загального обсягу завдань в рамках призовної кампанії «Осінь-2019» виконали харківські військкомати.

    - Наша східна область перетнула символічний «екватор» призову, - констатує військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін. - Понад 600 юнаків, або 54% від усіх новобранців  ми вже направили на строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях.

    Офіцер зазначив, що традиційно за першою повісткою та без якогось остраху до війська йдуть мешканці сільської місцевості. Жителям же міст у РВК необхідно ретельно роз’яснювати  зміст законодавства стосовно служби в армії.

    Два тижні тому сам і не чекаючи на повістку до райвійськкомату прийшов 21-річний харків’янин Данило Зайцев.

    - Цього року здобув ступень «бакалавра» в харківському цивільному виші. – говорить він. – Нормальної та постійної роботи так й н знайшов. На жаль, на військовій кафедрі не вчився, бо тоді мало думав про своє майбутнє. Не відкидаю можливості, що в ході строкової підпишу контракт чи піду вчитися на офіцера. Поки ще остаточно не визначився із цим. Тож спочатку пройду курс молодого бійця, послужу рядовим солдатом, а там буде видно.

     За словами полковника Юрія Калгушкіна, більшість юнаків просять направити їх до Десантно-штурмових військ,  частин морської піхоти та в розвідувальні підрозділи.

     - Вимоги до кандидатів для служби в елітних частинах та з’єднаннях дуже високі. – На жаль, через постійне носіння кросівок, вживання вуличної їжі та, так би мовити, не популярність занять спортом, кожного 9-10 хлопця доводиться знімати із військового обліку через хронічні хвороби. Тому раджу молодим людям берегти своє здоров’я та частіше відвідувати стадіон.

Довідка:Призовна кампанія «Осінь-2019» на Харківщині триватиме протягом жовтня-грудня 2019 року, в ході якої 1300 хлопців віком від 20 до 27 років стануть до лав воїнів Збройних Сил України та інших військових формувань. З усіх новобранців, 747 осіб підуть до Збройних Сил України, 485 юнаків стануть національними гвардійцями, 43 одягнуть погони Державної спеціальної служби транспорту і ще 25 хлопців приєднаються до лав воїнів-прикордонників.