Харьковский областной ТЦК и СП

ІМЗ серед обласних комісаріатів ОК СХІД

     У Харкові на базі обласного військкомату проведено одноденний iнстpукторсько–методичний  збір із командуванням п’ятьох обласних військкоматів і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, що підпорядковуються Оперативному командуванню «Схід». Також у заході узяли участь посадовці Харківської обласної державної адміністрації, офіцери регіональних структур Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.

     Обмін передовим досвідом, розв’язання типових проблем та вироблення найоптимальніших підходів щодо проведення призовної кампанії «Осінь-2019» - основні питання, що обговорили присутні.

     Очолив збір ТВО начальника штабу – перший заступник командувача військ Оперативного командування «Схід» полковник Олександр Яковець, який закликав не приховувати проблеми та активно долучатися до дискусій.

- Командувач ОК «Схід» визначив чітке завдання, що полягає у якісному і своєчасному виконанні планових завдань щодо призову громадяни у жовтні-грудні 2019 року. Яким чином це зробити ми й поговоримо із командним складом обласних військкоматів. При цьому не треба шаблонних промов, а тільки конкретика та факти. Тут зібралися професіонали своєї справи. Тому якщо є проблема, то будемо разом вирішувати чи доводити її до вищого штабу, - розповів полковник Олександр Яковець.

     Свою думку висловив заступник голови Харківської ОДА Олександр Скакун, який наголосив на необхідності посилення відповідальності за ухиляння від військової служби в особливий період. Адже, коли на Донбасі гинуть наші воїни, то символічні штрафи неадекватні ступеню провини за невиконання обов’язку, як громадянина України.

     А  директор департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської ОДА Олексій Максимов побачив успішність призовної кампанії в тісній взаємодії офіцерів військкоматів із місцевою владою, активістами громадських організацій та ветеранами Збройних Сил України.

- Проведення призову – це загальнодержавний захід. Тож військовослужбовці РВК повинні звертатися по допомогу до місцевих чиновників. Якщо ж ті нічого не роблять, то треба повідомляти область. Призовна робота є складовою моноліту військово-патріотичного виховання молоді і від цього залежить зміцнення оборони всієї України, - вважає Олексій Максимов.

      Про порядок своєї роботи із потенційними призовниками розповіли й національні гвардійці та воїни-прикордонники. Їхні виступи часто переривалися зауваженнями офіцерів військкоматів, що призвело до гарячих дискусій.

      Усі погодилися зі ствердженням полковника Олександра Яковця щодо необхідності відвідувань офіцерами РВК студій регіональних телеканалів чи інтернет-видань у ході кампанії «Осінь-2019».

 - Протягом наступних чотирьох місяців – до кінця грудня в Харківській, Дніпропетровський, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях ми повинні призвати близько 4000 юнаків на строкову військову службу. Про перебіг даного заходу повинні знати громадяни. Також за допомогою журналістів можна розвіяти міфи про військкомати, запобігти інформаційним «качкам», - зауважив ТВО начальника штабу – перший заступник командувача військ ОК«Схід».

     Основну  частину iнстpукторсько–методичного  збору присвятили виробленню алгоритму дій основних посадових осіб військкоматів, які відповідають за відбір чи формування команд призовників.

     Так, начальник відділу комплектування та призову Харківського ОВК підполковник Олександр Томашевський поділився успіхами своєї роботи, що ґрунтуються на закріпленні за кожним військовослужбовцем РВК певної кількості призовників.

- Коли ти відповідаєш за кількох юнаків, то краще будеш знати хто і чим з них живе. Приміром, можна детально розказати про переваги контрактної служби чи запропонувати стати офіцером. Головне, що все робитиметься спокійно та відкрито, під час дружніх бесід із хлопцями та їхніми батьками, - висловив власну думку підполковник Олександр Томашевський.

     На завершення збору, присутні дійшли висновку, що військкомати повинні займатися підняттям престижу військової служби в цілому. Адже, якщо офіцери РВК відвідуватимуть різні військово-патріотичні заходи, не забуватимуть про демобілізованих учасників АТО/ООС, то в цих районах будуть «плюси» у відборі контрактників чи строковиків.