Харьковский областной ТЦК и СП

Харків’янки йдуть до армії із високою мотивацією. Серед харків’янок, які бажають служити за контрактом у ЗСУ, чимало романтиків військової служби

         На Харківщині у липні 2019-го відібрано 150 осіб для служби за контрастом у ЗСУ.

        У Харківському обласному військовому комісаріаті завершився складний процес формування команди з числа 80 кандидатів для проходження військової служби за контрактом, яких направлено до навчальних центрів Збройних Сил України опановувати армійські спеціальності.

       - Всього протягом липня із сотень мешканців Харківщини, які виявили бажання захищати Україну, усім армійським критеріям відповіли тільки близько 150 осіб. Половина з них вже мають військовий досвід і поїхали одразу до військових частин, а цих 80 хлопців та дівчат ми відправили здобути спочатку необхідних знань та навичок, - зауважив заступник військового комісара Харківського обласного військкомату підполковник Микола Шарий.

       Із усіх новобранців-контрактників, призваних у липні поточного року, 25 належать до чарівної статі. При цьому третина цих дівчат обійматимуть такі бойові посади, як: снайпер, сапер, командир танку, механік-водій танку, навідник-оператор БМП тощо.

         Офіцери облвійськкомату, які займалися відбором кандидатів для проходження військової служби за контрактом, відзначають високий рівень мотивації серед жінок.

        - Якщо хлопці приходять до РВК і не завжди знають яка саме спеціальність їм по душі, то більшість дівчат одразу просять направити їх вчитися на снайпера, розвідника чи танкіста. Тобто серед харків’янок зустрічається чимало романтиків військової служби та людей, які чітко знають чого хочуть від життя і армії. Також жінки більш старанні в оволодінні спеціальностями та дуже бояться службових зауважень з боку командирів, - пояснив заступник начальника відділу комплектування та призову Харківського ОВК майор Андрій Котенко.

       За словами командування Харківського обласного військового комісаріату, з початку 2019-го вже близько 1200 мешканців регіону стали воїнами-контрактниками.

      У навчальних центрах новобранці-контрактники протягом декількох місяців опанують основи військової справи та отримають свідоцтва про здобуття нових спеціальностей. Тільки потім їх призначатимуть на первинні посади солдатів чи сержантів у бойових частинах.

        Паралельно в Харківському обласному військкоматі представники військових частин продовжують працювати із потенційними воїнами-контрактниками: розповідають про особливості їхнього роду військ, розкривають тонкощі фінансового забезпечення і розкривають обрії кар’єрного зростання.