Харьковский областной ТЦК и СП

Захист Вітчизни є конституційним обов’язком громадян України, або особливості весняного призову 2019 року в місті Харкові

       Сьогодні, інформаційну сферу міста Харкова схвилювала інформація викладена на відеоканалі “Ютуб” харківського блогера «Хозяин Двора», за якою ймовірно військовослужбовці одного із харківських районних військових комісаріатів нібито у незаконний спосіб займалися оповіщенням серед молоді призивного віку і вживали незаконних заходів щодо їх доставлення на призовну дільницю для постановки на облік та призову на строкову військову службу.

       Наказом військового комісара Харківського ОВК за викладеними фактами призначене службове розслідування на предмет порушення законодавства України військовослужбовцями одного із харківських районних військових комісаріатів. У разі, якщо викладені факти підтвердяться, винні будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

             Разом з тим, звертаємо увагу мешканців міста Харкова та Харківської області на те, що згідно п. 8 Ст.15 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про військовий обов'язок і військову службу» у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;. Невиконання вимог чинного законодаства може тягти за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

       За даним фактом, Слобідським ВП ГУНП в Харківський області внесені відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, номер кримінального провадження 12019220540001505, по ст.365 ч. 1 КК України.