Харьковский областной ТЦК и СП

В Харківській школі відкрили пам'ятну дошку загиблому Герою

     Урочисте відкриття меморіальної дошки загиблому на Донбасі старшому солдату Володимиру Усенку відбулося у Харківській загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів № 56, де він навчався.

     На церемонії були присутні рідні героя-харків'янина, учні та педагоги, бойові побратими й військові.

     Під композиції військового оркестру дружина та син Володимира урочисто відкрили меморіальну дошку, до якої присутні принесли квіти та вінки віддаючи шану воїну, що поклав своє життя за Україну.

     У 2014 році Володимир, не чекаючи повісток, добровільно прийшов до військкомату та попросився на Донбас, який вже палав у горнилі війни. 
     Бойові завдання виконував у складі 92-ї окремої механізованої бригади на посаді водія-гранатометника. Наприкінці серпня 2014 року, під час слідування до міста Іловайськ, колона українських військових, в якій перебував і Володимир, була обстріляна з мінометів та артилерії російських найманців. Внаслідок обстрілу він отримав важке осколкове поранення несумісне з життям. Похований у Харкові на місцевому цвинтарі.

    Указом Президента України старший солдат Усенко Володимир Всеволодович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).