Харьковский областной ТЦК и СП

Особливості весняної призовної кампанії

       Весняна призовна кампанія буде проводитись в Харківській області з квітня по червень. Голови районних призовних комісій обговорили організацію та проведення призову на строкову службу під час зборів на базі Харківського обласного військового комісаріату.

     З 1 березня в області розпочалось оповіщення призовників, запрацювали і медичні комісії. Завдання на весняну призовну кампанію для Харківської області становить півтори тисячі призовників.

      Юрій Калгушкін, обласний військовий комісар: «Ми повинні відправити до військових частин Збройних Сил України 659 призовників, що складає 43,6% і до інших військових формувань – це Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України, Державна спеціальна служба транспорту – 853 призовника, що складає 56,4%.

       Вперше призовна кампанія проводиться одночасно з підготовкою та проведенням виборів в Україні. Як наголосив заступник голови Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації, важливо, аби призовна кампанія пройшла вчасно та з дотриманням всіх законодавчих норм.»

       Михайло Белявцев, заст. голови Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації: «Военные и полиция находятся вне политики, это самое главное. Никакой агитации, никакой пропаганды. Честь, совесть, достоинство. Уметь грамотно ответить на заданые вопросы, я думаю, что они будут задаваться. Не втягиваться в никакие полемики. И самое главное – это успешно провести эти выборы, этот призыв.»

       У ході зборів розглянули питання організації призову та медичного огляду призовників. Кожного призову до 2 тисяч чоловік визнаються непридатними для проходження військової служби за низкою причин, а ще близько 6 тисяч – отримують законні відстрочки від призову на строково-військову службу, розповів Юрій Калгушкін. Обговорили і питання відповідальності за неявку до військомату чи всіляке ухилення від отримання повістки.

       Юрій Калгушкін, військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату: «Покарання за порушення військового обліку та неприбуття до військових комісаріатів без поважних причин наступає адміністративна відповідальність. Якщо призовник ухиляється, наступає кримінальна відповідальність відповідно до статті 335 Кримінального кодексу України. Коли наступає кримінальна відповідальність? Коли призовник пройшов медичний огляд, був признаний придатним до військової служби, але не прибув на збірний пункт на відправку до військової частини.»

      Планове завдання по Харківській області по осінньому призову 2018 року було виконано. Юрій Калгушкін відмічає хорошу роботу військоматів Індустріального, Новобаварського районів Харкова, а також Балаклійського, Золочівського та Лозівського районів області.