Харьковский областной ТЦК и СП

Реформування військкоматів обговорили в Харкові

        У Харкові в прес-центрі одного із інформаційних агентств журналістів та представників громадських організацій поінформували про реформування військкоматів та створення обласних (районних) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

      Так, військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін та його заступник з морально-психологічного забезпечення підполковник Андрій Семенович спочатку розповіли про законодавчу базу проведення реформи їхньої структури оборонного відомства та успішний початок даної роботи.

       - Улітку цього року в рамках пілотного проекту на базах Чернігівського обласного військкомату та Козелецького РВК побудували територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Планується, що на Харківщині це нововведення функціонуватиме  до кінця 2019 року, а можливо й раніше, - розповів полковник Юрій Калгушкін.

      За його словами, у складі обласного ТЦК та СП передбачено створення наступних центрів: рекрутингу та комплектування; обліково-мобілізаційної роботи; морально-психологічного забезпечення і по зв'язкам з громадськістю; територіальної оборони.

      - Основною метою ж територіальних центрів стануть: створення прозорої системи надання сервісних адміністративних послуг щодо соціального і правового захисту військовозобов’язаним, резервістам, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовців Збройних Сил України та членам їх сімей, яка здійснюватиметься за системою «єдиного вікна», - пояснив офіцер.

        Свого начальника доповнив підполковник Андрій Семенович та зупинився на відмінах райвійськкоматів від ТЦК.

        - Принципово новим передбачається введення до штату нових центрів посад інструкторів окремо для кожного виду чи роду військ ЗСУ. Ці військові фахівці будуть здійснювати пошук, вивчення та відбір кандидатів виключно для військових частин відповідного виду ЗС України, носити однострій вказаного виду та комплектуватися військовослужбовцями за пропозицією командування виду ЗС України, - зауважив заступник військового комісара Харківського ОВК з морально-психологічного забезпечення.

        На запитання журналістів щодо порядку проведення призову громадян на військову службу новими структурами відповів полковник Юрій Калгушкін.

       - ТЦК та СП, так само як й військові комісаріати, будуть місцевими органами військового управління, що забезпечуватимуть виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території. Проте виконуватимуть ці завдання центри в рази швидше ніж нинішні РВК. Адже більшість документації пройматиметься в електронному вигляді та будуть створені спеціальні бази різних категорій військовозобов’язаних, - зазначив він.

       На завершення брифінгу, офіцери Харківського обласного військкомату пообіцяли продовжити практику подібних зустрічей із журналістами та представниками громадськості, аби процес формування нових структур відбувався якомога прозорим і не обмежився лише зміною вивісок.

 Перегляд відео тут.