Харьковский областной ТЦК и СП

«Авіаfest-2018»

       Протягом двох днів харків’яни та гості міста мали можливість подивитися на польоти десятків одиниць літальних апаратів, познайомитися  зі зразками сучасної військової техніки зенітних ракетних військ, радіотехнічних підрозділів та ППО Сухопутних Військ. Відчути усю романтику п’ятого океану змогли тисячі відвідувачівавіаційного фестивалю «АвіаFest-2018», що пройшов на території Харківського аероклубу імені Валентини Гризодубової.

       Для забезпечення даного заходу залучалося майже 300 офіцерів та курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та військова техніка, що знаходиться на озброєнні Повітряних Сил та протиповітряної оборони Сухопутних Військ Збройних Сил України.

      - Це справжнє авіаційне свято і армійці не залишилися осторонь від нього. Так, наші курсанти-льотчики виступили в ролі екскурсоводів біля літаків-винищувачів чи бойових вертольотів, а інші «кожедубівці» детально розповіли про зенітні ракетні комплекси такі, як: С-300, Оса-АКМ, Бук та інші. Крім того понад 2700 курсантів нашого університету відвідали цей захід. Також ми розгортали агітаційні намети з метою ознайомити гостей авіашоу із видовим вишем, - зауважив тимчасово виконуючий обов’язки начальника університету генерал-майор Олександр Турінський.

      На початку розважальної програми в рамках «АвіаFest-2018», відбулося підбиття підсумків Міжрегіонального конкурсу дитячих малюнків «Наше мирне небо». Організатори творчих змагань керівництво Харківської обласної державної адміністрації, інструктори Харківського аероклубу імені Валентини Гризодубової, командний склад Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та Харківського обласного військового комісаріату заохоти переможців конкурсу.

      В небі було задіяно понад 20 типів авіаційної техніки. Свою майстерність глядачам продемонстрували кращі авіатори України. Відвідувачі свята побачили польоти літаків малої авіації, таких як ХАЗ-30, Як-52, Як-18Т, Ан-2, По-2, Су-31, вертольотів Мі-2, Мі-8 та реактивних літаків Л-29 «Дельфін».

      Яскравою родзинкою авіаційного фестивалю став виступ з програмою вищого пілотажу винищувача Су-27 Повітряних Сил Збройних Сил України.