Харьковский областной ТЦК и СП

Командувач Сухопутних військ України перевірив хід проведення зборів із резервістами

     На Харківщині командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Сергій Попко перевірив організацію та проведення навчальних зборів із військовозобов’язаними оперативного резерву другої черги, які у складі декількох підрозділів  бригади територіальної оборони вдосконалюють військові навички.

     У супроводі керівника навчальних зборів військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна та посадовців Харківської обласної державної адміністрації, генерал-полковник Сергій Попко побував у розташуваннях декількох батальйонів територіальної оборони, де поспілкувався із військовими інструкторами та бійцями.

     Офіцери Харківського обласного військкомату поінформували командувача Сухопутних військ, що до цього часу в області ще не проводилися заходи із такою великою кількістю військовозобов’язаних одночасно. Тому до організації занять залучили якомога більше армійців із бойовим досвідом чи участі в миротворчих операціях.

     На декількох начальних місцях хлопці вчаться нести службу на блокпостах, охороняти стратегічні об’єкти, надавати першу медичну допомогу в польових умовах, виявляти та знешкоджувати вибухонебезпечні предмети, захищати розташування підрозділу від нападу ворожих диверсійних груп тощо.

     - В цьому році ми перейшли до нової системи територіальної оборони від окремих підрозділів до бригадної структури. Це дуже важливий та необхідний крок. Адже, як показали минулі роки збройної агресії противника, існує небезпека і в тилу. Тому поряд із виконанням завдань бойовими частинами на фронті, бригади територіальної оборони забезпечуватимуть життєдіяльність та функціонування органів державної влади, охорону важливих об’єктів інфраструктури, супровід військових колон, вантажів тощо. На них покладається важлива відповідальність, яка дає можливість не відволікати бойові підрозділи від виконання своїх основних завдань,  - наголосив генерал-полковник Сергій Попко.

      Спілкуючись із керівниками навчальних зборів, Командувач Сухопутних військ ЗС України зауважив на активному використанні досвіду участі Збройних Сил України в проведені антитерористичної операції та у складі об’єднаних сил на Донбасі. Також він зауважив на необхідності залучення різного роду імітаційних засобів, аби умови навчання максимально наблизити до бойових.