Харьковский областной ТЦК и СП

Вшанування героїв війни

21 червня в Театрі імені Шевченка відбувся незвичний, як для театру, захід.

Напередодні вистави, коли глядачі заповнили залу, на сцену піднялася актриса театру Тетяна Турка й повідомила, що триває 1525 день війни на Донбасі. А далі відбулося вшанування героїв цієї війни — бійців добровольчих батальйонів, підрозділів ЗСУ й волонтерів.

Серед нагороджених медалями «За оборону рідної держави» та «За відродження України» Андрій Желтухін, Олександр Ільчаков, Юрій Кірічік, Галина Пижова, Олег Набатов, Станіслав Піткевич, Валерій Романовський, Сергій Хілько, Дмитро Шкута, В’ячеслав Юхта, Денис Яковенко та інші.

Ініціаторами акції, яку тепло зустріли глядачі, стали волонтери Людмила та Сергій Данилови, Харківська філія Всеукраїнського об’єднання «Товариство ветеранів АТО» за активної підтримки адміністрації та колективу театру.

— Така акція, — говорить Людмила Данилова, — була запланована досить давно. Мета її полягає в тому, щоб держава й суспільство не забували про хлопців, які захистили й продовжують захищати Україну. Тому подібні акції будуть продовжені й сподіваюся, що всі нагороди знайдуть своїх героїв.

Для будь-якого театру й, у тому числі, для Театру імені Шевченка акція вшанування бійців українсько-російської війни на Донбасі є достатньо незвичним заходом. Але саме тут роблять усе можливе, щоб такі акції надалі стали традиційними й нагадували харків’янам, що на лінії розмежування військовослужбовці постійно ризикують своїми життями заради того, щоб ми жили на мирній землі, в мирному місті.

Артем ПРАВДЮК