Харьковский областной ТЦК и СП

Мешканці Харківщини урочисто зустріли бійців 54 омбр

       Сьогодні, 15 червня на Харківщині відбулись урочистості з нагоди успішного повернення військовослужбовців 54 окремої механізованої бригади із району проведення Операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.

     Так, понад півроку воїни даного військового колективу перебували на найважливіших ділянках лінії розмежування із ворогом у районі Світлодарської дуги. На Донбасі вони давали належну відсіч незаконним російським та проросійським збройним формуванням, зі зброєю в руках героїчно відстоювали суверенітет і територіальну цілісність України.

     Привітати хлопців та дівчат із успішним поверненням на мирну територію прийшли сотні людей, серед яких: офіцери командування Оперативного командування «Схід», військовослужбовці Харківського та Донецького обласних військкоматів, воїни Харківського зонального відділу ВСП у ЗС України, посадовці Харківської обласної державної та Донецької обласної  військово-цивільної адміністрацій, активісти громадських і волонтерських організацій, а також пересічні мешканці Чугуївщини.

- 54 бригада входить до числа кращих військових колективів ОК «Схід». Десятки ворожих бойових машин та близько 200 проросійських бойовиків знищили бійці цього з’єднання тільки в ході цієї крайньої ротації. Та головне, що з кожним днем армійці набувають безцінного досвіду і піднімаються на вищі сходинки професіоналізму. На жаль, свободи без боротьби не буває, а боротьби – без втрат. Тому вшануємо пам’ять усіх наших побратимів, які поклали власне життя на вівтар миру в Україні, - зауважив начальник штабу – перший заступник командувача військ Оперативного командування «Схід» генерал-майор Ігор Палагнюк.

       Після чого кращих воїнів бригади  було заохочено державними нагородами, відомчими відзнаками та почесними відзнаками громадських організацій.

     Від усіх мешканців Харківщини та голови обласної державної адміністрації велику подяку висловив директор департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ХОДА Олексій Максимов, після чого заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Скакун вручив почесні грамоти кращим воїнам.

     Теплі слова подяки та службових успіхів побажали й посадовці Донецької обласної  військово-цивільної адміністрації.

        З подарунком для всіх бійців бригади у вигляді ікони Георгія Побідоносця завітав на урочистості військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін.

- Військкомати беруть безпосередню участь у призові до лав Збройних Сил України, а значить несемо відповідальність за боєготовність військових підрозділів. Ми  спостерігаємо за тим, як служить кожен призовник, разом із сім’єю переживаємо за його безпеку, а також радіємо їхнім успіхам і здобуткам. Бажаю щоб усі Українські військові живими та здоровими поверталися з місць ведення бойових дій, - зауважив полковник Юрій Калгушкін.

     По завершенню урочистостей командир бригади полковник Олексій Майстренко подякував усім гостям за велику увагу по відношенню до його підлеглих.

- Наше з’єднання ще досить молоде, але з першого дня нашої біографії ми відчуваємо таку потужну підтримку з боку місцевої влади, активістів волонтерських організацій, а особливо від юних українців, які щотижня присилають нам листи чи малюнки з усіх куточків держави. Разом ми обов’язково переможемо, разом й відсвяткуємо вигнання російських окупантів з рідної землі, -  вважає полковник Олексій Майстренко.

       Цього дня цінним подарунком від Міністра оброни України – годинником нагородили начальника військового полігона 54 омбр майора Сергія Холмовського.

- Із таким комбригом, як у нас можна досить успішно воювати. Великий авторитет даного командира просто не передати словами. Так, за час ротації наші бійці звільнили декілька населених пунктів у Донецькій області. Ці маленькі перемоги позитивно вплинули на бойовий дух всіх захисників України, а вороги, після цього, зрозуміли, що їм вже не довго панувати на Український землі. Вже трошки сумую за бойовою роботою, але за сім’єю скучив сильніше, - з посмішкою сказав офіцер.

     А грамотою від Чугуївської міської ради заохотили помічника гранатометника одного із окремих підрозділів бригади молодшого сержанта Марину Валицьку.

- Я воюю не за грамоти чи медалі. Проте таку атмосферу позитиву та радості, яка сьогодні панувала на плацу, ми с товаришами давно не відчували. Приємно, що твої старання на передовій так цінують і, аби сказати слова вдячності сюди спеціально приїхали люди з Києва, Дніпра, Харкова та Краматорська. Після такого хочеться ще краще виконувати свої службові обов’язки і боротися із ворогом до остаточної Перемоги, - вважає молодший сержант Марина  Валицька.

    В ході проведення урочистого заходу, творчий колектив "Баяничи" радував воїнів чудовими українськими піснями.

 

Довідка: 54 окрема механізована бригада сформована у грудні  2014 році з підрозділів 17-ї окремої танкової бригади, 30-ї  і  24-ї окремих механізованих бригад. Пункт постійної дислокації в Донецькій області.

У районі проведення АТО та ООС на території Донецької і Луганської областей підрозділи бригади виконували бойові завдання неподалік таких населених пунктів, як:Попасна, Луганське, Троїцьке, Новолуганське, а також поблизу  Світлодарської  Дуги.

За проявлену мужність та героїзм 206 військовослужбовців частини нагороджені державними нагородами, 287 нагороджено відзнаками Міністра Оборони України та Начальника Генерального штабу.  Командиру 3 роти 1 механізованого батальйону лейтенанту Яровому Микиті Сергійовичу у грудні 2016 році присвоєно звання Герой України, посмертно.