Харьковский областной ТЦК и СП

Призовна кампанія «Весна-2018» завершена

У Харкові в прес-центрі одного з інформаційних агентств відбувся брифінг за участю офіцерів обласного військкомату та посадовця обласної державної адміністрації.

Спікери розповіли журналістам про роботу військкоматів Харківщини у 2018 році та розглянули інші регіональні заходи щодо зміцнення обороноздатності України.

— Сьогодні ми офіційно оголошуємо про успішне завершення призовної кампанії «Весна-2018». 1080 кращих юних мешканців області стали солдатами строкової служби. Ще 11 хлопців направлено для проходження альтернативної (невійськової) служби. Краще із цим завданням впорались у Індустріальному районі міста Харкова та на Лозівщині, — підсумував військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін.

Зі свого боку директор департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської ОДА Олексій Максимов наголосив на тісній і плідній співпраці військкоматів із місцевою владою.

— Питання щодо призову громадян на строкову службу та піклування про покращення умов служби армійців постійно порушується керівництвом Харківської ОДА, — зауважив він. — Так на потреби відбору строковиків цього року виділено майже 1,5 мільйони гривень. Також команда облдержадміністрації працює над вирішенням питання щодо покращення об’єктів інфраструктури військового містечка у селищі Клугіне-Башкирівка. Щоб захисники України не турбувалися про свій тил, там буде оновлено електро-, тепло- та водопостачання, а також переобладнано казарму під гуртожиток для контрактників. Ціна питання складає біля 20 мільйонів гривень.

Військовий комісар зупинився на успіхах у відборі військовослужбовців для служби за контрактом у ЗС України:

— Цього року близько 800 мешканців Харківщині свідомо стали професійними військовими. Постійне підвищення грошового забезпечення армійцям є результатом того, що вже третій рік поспіль наш регіон входить до трійки лідерів серед областей України. Цікаво, що з усіх новобранців-контрактників 65 належать до чарівної статі.

Також Юрій Калгушкін розповів про призов на службу офіцерів-запасу з числа випускників військових кафедр:

— Уже за тиждень ми направимо 42 особи служити на офіцерських посадах протягом 18 місяців. Перші 90 днів вони проведуть у військово-навчальних закладах, а потім будуть розподілені до військових частин. Однак до району бойових дій на Донбасі їх, так само як і строковиків не направлятимуть.

Дмитро ГОРБУНОВ