Харьковский областной ТЦК и СП

Застарілий радянський УАЗ може замінити вітчизняний «Богдан»

      Українське військо невдовзі може отримати повноцінну заміну застарілим радянським УАЗам — це уніфікований багатоцільовий позашляховик «Богдан-2351». Він призначений для перевезення особового складу ЗСУ, транспортування невеликих вантажів усіма видами доріг і місцевості, проведення спеціальних операцій, таких як патрулювання, супровід транспортних засобів при виконанні спеціальних завдань.

      Сучасний вітчизняний автомобіль складають на потужностях однойменного підприємства, що розташоване у Черкасах. За словами комерційного директора заводу Ігоря Осадчого, торік «Богдан-2351» успішно пройшов визначальні відомчі випробування та був допущений до експлуатації у Збройних Силах України.

      Як розповів технічний директор підприємства Владислав Ільєнко, радянські УАЗи перебувають у експлуатації вже понад 45 років. Тож на сьогоднішній день вони є як фізично, так і технічно застарілими. Від свого попередника «Богдан-2351» вирізняється зовнішніми габаритами (має довжину 5126 мм, ширину 1800 мм, висоту 2280 мм) та внутрішнім обладнанням. Насамперед слід звернути увагу на те, що він складений на базі шасі повнопривідного китайського автомобіля Great Wall Wingle 5 doublecab. Проте не в класичному, а в удосконаленому варіанті. Зокрема воно містить жорсткішу ресору, яка має більшу пружність, а також амортизатори. За рахунок цього вдалося досягти суттєвого збільшення вантажопідйомності українського позашляховика – до 1 тонни, тоді як цей показник у радянського УАЗа-469 не перевищує 0,7 тонни. Окрім того, на «Богдан-2351» встановили турбодизельний силовий агрегат, який має об’єм 2,0 л, потужність 105 кВт (143 к. с.) з максимальним обертовим моментом 310 Нм/1800 об/хв, поєднаний з механічною 6-ступінчастою КПП. Тож він здатний розганятися по шосе до 143 км/год при цьому ощадливіше витрачає пальне (лише 10 л дизпалива проти 15 л бензину в радянського аналога на кожні 100 км пробігу). Автомобіль має кліренс у 200 мм та можливість блокування міжосьового диференціала, що підвищує його прохідні якості в умовах бездоріжжя.

       Кузов авто поділений на суцільнометалеву подвійну кабіну для розміщення п’яти осіб та вантажний відсік із тентовою надбудовою. Кузовні частини виконані із забезпеченням пиловодонепроникності внутрішнього простору та захисту від атмосферних опадів. Зовні кузов має лакофарбове антиблікове захисне покриття зеленого кольору. Спереду кабіни додатково встановлено посилений захист радіатора, а також передбачені кронштейни для дообладнання автомобіля лебідкою.