Харьковский областной ТЦК и СП

У рамках програми «НАТО-Україна» розпочалися курси з перепідготовки військовослужбовців

У Харкові на базі Міжгалузевого інституту післядипломної освіти Національного технічного університету «ХПІ» урочисто розпочалося навчання слухачів спеціальних курсів за програмою «НАТО-Україна» з перепідготовки військовослужбовців, що звільнені зі служби чи будуть демобілізовані найближчим часом.

Так, протягом наступних двох с половиною місяців — до 30 травня поточного року 22 колишніх та діючих армійців із базовою вищою освітою опановуватимуть спеціальність: «комунікаційні та інформаційні технології». Після випуску всі отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації та сертифікати міжнародного зразку.

Викладачів та слухачів спеціальних курсів прийшли привітати: менеджер програми «НАТО-Україна» з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, заступник військового комісара Харківського обласного військкомату підполковник Андрій Семенович та інші.

— Кошти, що виділені цього року 29-ма країнами — членами НАТО — для перепідготовки українців в погонах, дозволять понад 800 особам здобути нові цивільні спеціальності. Також ми вже 3,5 роки по всій Україні проводимо тренінги із учасниками АТО щодо їхньої психологічної реабілітації і у 2018-му продовжимо цю роботу. Вірю, що співпраця Альянсу із Україною й надалі лише зміцнюватиметься, — вважає Крістофер Штаудт.

Від імені командування Харківського військового гарнізону підполковник Андрій Семенович подякував представникам НАТО за турботу щодо його побратимів, а слухачам курсів побажав успіхів у освоєнні безцінних знань.

Також офіцер нагадав усім присутнім, що на Харківщині курси з перепідготовки військовослужбовців за кошти країн-членів НАТО діють із 2009 року. За цей час близько 1500 колишніх воїнів Збройних Сил України в різних харківських вишах стали фахівцями із менеджменту, комп’ютерних технологій чи покращили свої знання з іноземної мови.

Дмитро ГОРБУНОВ