Харьковский областной ТЦК и СП

Контрактникам виплачуватимуть компенсацію за оренду житла

До Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а саме до статті 12 цього Закону, Верховною Радою були внесені зміни й тепер вони нарешті підписані Президентом України.

Змінами передбачена виплата компенсації за оренду жилого приміщення для військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом. Це здійснюється в тому випадку, якщо відсутня можливість їх розміщення в спеціально пристосованих казармах чи сімейних гуртожитках.

У першоджерелі це виглядає наступним чином:

«У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися безплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні - у сімейних гуртожитках. Житлово-побутові умови в таких казармах повинні відповідати вимогам, які пред’являються до гуртожитків, що призначені для проживання одиноких громадян. У разі відсутності можливості розміщення зазначених військовослужбовців в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини та сімейних гуртожитках військова частина зобов’язана орендувати для військовослужбовців та членів їх сімей жиле приміщення або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення. Для військовослужбовців офіцерського складу у разі відсутності службового жилого приміщення військова частина зобов’язана орендувати житло для забезпечення ним військовослужбовців, а також членів їх сімей або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення».