Харьковский областной ТЦК и СП

Фестиваль військово-патріотичної пісні "Солдати миру"

    Гала-концерт 12-го Міжнародного фестивалю військово-патріотичної пісні «Солдати миру» відбувся сьогодні, 27 жовтня, в Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М. В. Лисенка.

    Фестиваль заснували воїни-інтернаціоналісти, які воювали в Афганістані. У ньому беруть участь учасники бойових дій, представники силових відомств, творчі колективи з різних регіонів України та інших країн. В цьому році, зокрема, переможцем був визнаний Вадим Вовк з Молдови.

     Щорічно на фестивалі зустрічаються воїни-інтернаціоналісти та їх сім'ї, проходить нагородження ветеранів. Так, сьогодні учаснику бойових дій в Афганістані Юрію Мережко вручили орден «За заслуги» III ступеня, яким його нагороджено згідно з Указом Президента України.

    Також нагороди та подарунки вручали представники місцевих органів влади, зокрема військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін вручив відзнаки та грамоти воїнам-інтернаціоналістам, які приймають активну участь у національно-патріотичному вихованні молоді Харківщини. Також на заході була присутня мати воїна-афганця Ніколенка Анатолія Володимировича, відомого за позивним КАРАТ, який героїчно загинув в 2014 році при виконанні завдань щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України. Військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату вручив відзнаку «За заслуги» І-ступеня матері загиблого Полницькій Вікторії Митрофанівні.

Довідково:

Ніколенко Анатолій Володимирович (позивний «Карат») 15.07.1960 року народження. В липні 1979 року був призваний до лав Збройних Сил. В цьому ж році був відправлений для виконання інтернаціонального обов’язку до республік Афганістан. Виконував бойові завдання в таких містах як Файзабад, Термез та інші.

У травні 2014 році добровільно пішов на службу до батальйону «Донбас» Національної Гвардії України. Брав участь у звільненні різних міст Луганської та Донецької областей. Проявив особисту мужність та героїзм при звільненні міста м. Попасна Луганської області в липні 2014 року.

Рішенням Попаснянської міської ради одна з вулиць міста названа на честь Ніколенка Анатолія Володимировича.

20 серпня 2014 року під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту с. Грабське Амвросіївського району Донецької області підрозділ в якому проходив службу Ніколенко Анатолій Володимирович потрапив в засідку регулярних російських військ.

В ході бою під натиском переважаючих російсько -терористичних сил Карат, отримавши важке поранення, підірвав себе та ворогів гранатою, що дало змогу відійти його товаришам по підрозділу в безпечне від вогню місце, тим самим були врятовані його молоді побратими.

Указом Президента України № 892/2014 від 27 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" Ніколенко Анатолій Володимирович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Похований на 18 кладовищі в місті Харкові.