Харьковский областной ТЦК и СП

Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону 140 років

У Харкові відбулися урочистості з нагоди святкування 140 років від дня заснування Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.

Аби привітати своїх колег з ювілейною датою, до Харкова прибули офіцери Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України, фахівці із інших військових та цивільних медичних установ, а також представники місцевих органів влади.

- Даний медичний центр оборонного відомства є одним зі старіших подібних установ. Важко й підрахувати, скільки врятовано тут людських життів за майже півтори століття історії. Із початком проведення антитерористичної операції харківські військові медики першими стали забезпечувати успіх наших військ і приймати у себе поранених воїнів. Тож медцентр можна назвати фронтовим госпіталем і Ваш досвід успішно переймають військові лікарі по всьому світі. Бажаю, щоб армійці до вас зверталися лише по консультацію і нових професійних висот усім Вам, -  зауважив заступник директора – начальник організаційно-планового відділу Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України полковник медичної служби Юрій Русінка.

Такі ж теплі слова вітання медикам у погонах сказали: начальник Харківського військового гарнізону генерал-майор Андрій Алімпієв, військовий комісар Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін та колеги із інших медичних установ, розташованих по всій України.

У ході урочистостей кращих військовослужбовців Військово-медичного клінічного центру Північного регіону нагороджено рішенням Міністра оброни України, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України, керівництвом Військово-медичного департаменту та військово-медичних установ оборонного відомства.

- Ми не збираємося зупинятися на досягнутому і продовжуємо розвиватися далі. Так, роботи у наших лікарів і медичних сестер зараз чимало. Та як же нам відпочивати, коли на Донбасі отримують поранення Українські воїни і до нас майже щодня прибувають нові пацієнти. Зауважу, що усі члени нашого військового колективу діють однією командою в плані лікування армійців і не шкодують власних сил для їхнього порятунку. Вітаю зі святом усіх діючих та колишніх військовослужбовців і цивільних працівників медцентру, - заначив на завершенні офіційної частини заходу начальник ВМКЦ ПнР полковник медичної служби Юрій Подолян.

Завершилися урочистості святковим концертом. Харківських військових медиків та їхніх гостей порадували професійні співаки із міських театрів та артисти-аматори із числа військовослужбовців військово-медичних установ Києва.

Довідка: Військово-медичний клінічний центр Північного регіону бере початок із 1874 року з дня створенням у Харкові барачного лазарету на 200 місць, який вже згодом став військовим госпіталем другого класу. На даний час його фахівці координують діяльність медичних підрозділів військових частин і установ, розташованих у декількох областях України. Десятки тисяч бійців Збройних Сил України та інших силових відомств, а також пенсіонерів оборонного відомства перебувають під наглядом військових лікарів. У ВМКЦ ПнР одночасно можуть знаходитися до 500 пацієнтів. У складі військово-медичної установи діє 65 військовий мобільний госпіталь, який із перших місяців проведення АТО перебуває на Донбасі.

Із початку проведення антитерористичної операції на Донбасі фахівці ВМКЦ ПнР вже надали медичну допомогу понад 21 000 українським військовослужбовцям і правоохоронцям. Понад 8 000 тисяч від усіх учасників бойових дій поступили до Харкова із пораненнями чи бойовими травмами, решта – із захворюваннями різного характеру.