Харьковский областной ТЦК и СП

Стрільби учасників військово-патріотичної гри «Сокіл»

     У рамках проведення фінального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на полігоні Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба близько 300 юнаків та дівчат ознайомилися із основами військової справи.

     Так, один день старшокласники, які приїхали з 24 областей, прожили за армійським розкладом у польовому таборі, де на 13 навчальних точках відпрацювали нормативи зі зборки і розбірки стрілецької зброї, кидання імітаційної гранати, захисту від зброї масового ураження, вони пройшли прискорений курс виживання в екстремальних умовах, навчилися виявляти небезпечні предмети за допомогою металошукача, а також виконали стрільби бойовими набоями з автомату Калашнікова.

    - До нас у гості завітали переможці регіональних етапів військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), які є справжніми патріотами і потенційними захисниками України. Тому до занять із ними залучалися викладачі кафедри тактики та загальновійськових дисциплін та кращі наші курсанти-старшокурсники, серед яких чимало учасників бойових дій. Сподіваюся, наші гості відчули себе на короткий час вихованцями видового вишу і, можливо, за рік-два прийдуть до нас вчитися, - начальник університету генерал-майор Андрій Алімпієв.

     За ходом полігонного вишкілу підлітків стежили та надавали допомогу офіцери запасу з числа працівників департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії із правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації та військовослужбовці обласного військкомату.

      На кожному місці військовослужбовці, після доведення навчальному матеріалу, охоче спілкувалися із джурами на різні теми, розказували про себе і Збройні Сили України, дозволяли робити фото у військовому спорядженні.

     - Військові викладачі на полігоні створили усі елементи польової служби та побуту армійців, аби діти максимально зрозуміли усю складність і важливість захисту своєї країни  зі зброєю у руках. До речі, найбільшу старанність і зацікавленість на заняттях проявляли дівчата. Вони ж виявилися й кращими стрілками з автомату та на відміно впоралися із завданням щодо виготовлення тимчасового помешкання за допомогою підручних засобів, - зауважив старший керівник занять, начальник кафедри тактики та загальновійськових дисциплін університету полковник Сергій Гузченко.

     У обідню перерву, почесні гості скоштували солдатської каші та завітали до інформаційного намету, де ознайомилися із умовами вступу і навчання у видовому виші, а курсанти їм подарували яскраві календарі чи іншу поліграфічну продукцію.

    По завершенню перебування близько 300 фіналістів Всеукраїнської дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на полігоні, окремих юнаків та дівчат, які продемонстрували кращі результати з вогневої підготовки військовий комісар  Харківського обласного військкомату полковник Юрій Калгушкін заохотив грамотами.

     Від імені майбутніх захисників України, військовослужбовцям подякував заступник головного судді з проведення заходів військово-прикладного характеру підполковник запасу Володимир Барановський.

    - У даних Всеукраїнських змаганнях я вже давно приймаю участь і повинен відзначити високий рівень проведення занять зі школярами на полігоні Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Палаючі очі останніх і тисячі цікавих фото на згадку із військовими в їхніх телефонах є підтвердженням результативності такого спілкування із армійцями. Дуже дякую нашим воїнам і до нових зустрічей, - заважив Володимир Барановський.