Харьковский областной ТЦК и СП

Діяльність військових комісаріатів Харківської області щодо територіальної оборони

        Відповідь Харківського обласного військового комісаріату на статтю інтернет-видання «СЕГОДНЯ», яка була опублікована  08:16 20.03.2017р. під назвою «Скандал: в Харькове бойцы теробороны винят военкомов в бездействии»

http://www.segodnya.ua/regions/kharkov/skandal-v-harkove-boycy-teroborony-vinyat-voenkomov-v-bezdeystvii-1002800.html

Щодо діяльності Харківського обласного та районних військових комісаріатів в заходах територіальної оборони:

         Заняття з організаційним ядром загонів оборони районними військовими комісаріатами проводяться, як правило, в один з вихідних днів щотижня  та один раз на місяць організовується та проводиться комплексне заняття на базі одного з районних військових комісаріатів під керівництвом Харківського обласного військового комісаріату. Останнє комплексне заняття із залученням військовозобов’язаних, приписаних до загонів оборони РВК м. Харкова та Харківського ОРВК, Дергачівського РВК Харківської області, було проведене 11 березня 2017 року на базі військового містечка № 220 (с. Подвірки Дергачівського р-ну).

       Харківським обласним військовим комісаріатом була проведена робота та організовано проведення занять з представниками організаційного ядра загонів оборони районних військових комісаріатів м. Харкова з рукопашного бою та інших силових видів спорту у спортивних комплексах вищих навчальних закладах міста Харкова. Заняття проводяться на безоплатній основі один раз на тиждень.

       До штату РВК введено посаду заступника військового комісара з територіальної оборони, в обов’язки якого входить у тому числі і організація та проведення занять з організаційним ядром загонів оборони, але штату інструкторів для забезпечення цих занять у військкоматах на жаль не передбачено.  У якості інструкторів до занять по можливості залучаються найбільш підготовлені офіцери РВК, які мають досвід бойових дій,  а також  запрошуються інструктори з  військових частин та вищих військових навчальних закладів, що розташовані у м. Харкові та Харківській області, інструктори  з  громадських організацій таких як наприклад «Спілка ветеранів АТО», «Товариство сприяння обороні України». Залучення зазначених інструкторів проводиться на безоплатній основі на загальних засадах. Постійно залучаються до проведення занять військовослужбовці, озброєння та військова техніка військових частин та установ Харківського гарнізону (92 омбр, військовий факультет НТУ «ХПІ» ), а також представники інших силових структур  - ДПСУ, МВС.   

Щодо місць проведення занять:

         Для використання навчально-матеріальної бази, полігонів для забезпечення проведення занять були укладені спільні рішення між:

Харківським обласним військовим комісаріатом, КЕЧ Харківської області та факультетом військової підготовки НТУ «ХПІ»  щодо використання військового містечка № 220 (с. Подвірки, Дергачівського р-ну) для проведення занять та підготовки з підрозділами ТрО;

Харківським обласним військовим комісаріатом і начальником Головного управління Національної поліції Харківської області. щодо використання Тренінгового центру Національної поліції Харківської області для проведення занять та підготовки з підрозділами ТрО.

Зазначені полігони та навчальні центри на цей час використовуються у повній мірі при проведенні занять районними військовими комісаріатами з організаційним ядром загонів оборони, а також при проведенні комплексних занять, що організовуються та проводяться безпосередньо Харківським обласним військовим комісаріатом.

Щодо не допуску на територію проведення ІМЗ 18.03.2017р. деяких представників загонів тероборони:

       Інструкторсько-методичне заняття ініціювалося не як заняття з бійцями загонів територіальної оборони і було організовано і проводилось з метою підвищення рівня методичних знань та практичних навичок військових комісарів районних (міських) військових комісаріатів та їх заступників з територіальної оборони з організації та проведення занять з  підготовки організаційного ядра загонів оборони районних (міських) військових комісаріатів міста Харкова та Харківської області, а бійці територіальної оборони, що брали участь у занятті, були задіяні, за їх власною згодою, для організації проведення заняття на навчальному місці № 3 для показу військовим комісарам та їх заступникам з територіальної оборони дії підрозділу територіальної оборони по звільненню будівлі, захопленої невідомими зі зброєю. Участь у занятті приймала  обмежене коло осіб (закритий захід).

Щодо використання коштів виділених з бюджету області на територіальну оборону:

       Згідно «Програми територіальної оборони Харківської області на період 2016-2017 роки», затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 14.04.2016 № 105-VІI, з обласного бюджету у 2016 році було виділено на рахунки Харківського обласного військового комісаріату 2.5 млн.грн.

За узгодженням координаційної ради  штабу  ТРО та відповідно до вищезазначеної програми, виділені кошти були витрачені для забезпечення проведення заходів територіальної оборони в Харківській області.