Харьковский областной ТЦК и СП

Вшанування пам’яті полеглих захисників України

     Сьогодні харків’яни у різних населених пунктах Харківської області  прийняли участь у заходах з нагоди Дня вшанування пам‘яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

    Так, зранку в Харкові, зібралися на майдані Захисників України, щоб прийняти участь у церемонії покладання квітів до монумента загиблим захисникам України.

    – Ми вкотре пригадали тих, хто за покликом серця став на захист нашого народу, – каже начальник Харківського гарнізону полковник Юрій Калгушкін. – Тисячі кращих синів та доньок України полягли від ворожих куль та снарядів. Кожен із них є Героєм та прикладом самовідданості для молодих поколінь. Низький їм уклін та світла пам’ять!

    Тим часом, в усіх військових частинах Харківського гарнізону о 10:00 було одночасно припущено Державний Прапор України та оголошено загальнодержавну хвилину мовчання.

    Пізніше рідні загиблих, діючі військовослужбовці, ветерани АТО, волонтери  та курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба прибули до 18-го міського цвинтаря, щоб біля Алеї Слави віддати шану Героям.

   – Замість урочистих концертів у затишних залах ми прийшли до місця, де поховані найкращі сини та доньки України із числа мешканців Харківщини. На їхні могили ми поклали не дорогі букети роз, а звичайний соняшник на знак нашої безмежної скорботи за загиблими побратимами, – додав полковник Юрій Калгушкін.

    На завершені низки пам’ятних заходів дня у Храмі Іоана Богослова проведено панахиду за загиблими Українськими воїнами та добровольцями.