Харьковский областной ТЦК и СП

Близько 70% харківських призовників молодше 20 років

       Богдан Цепленко із міста Мерефа Харківської області був останнім у загальному списку весняних призовників. Він разом з іншими 32 земляками вирушив до Українського війська в складі двох команд новобранців.

– Мені 22 роки і торік я здобув освітній ступінь «бакалавр» в одному з харківських вишів, – каже Богдан Цепленко. – На жаль, заняття на військовій кафедрі не відвідував, про що дуже жалкую. Тож, хочу пройти строкову, щоб отримати можливість з часом стати офіцером і захищати Україну на професійному рівні. У будь-якому випадку, вважаю, що армійський досвід піде мені на користь. Так само думає й мій батько, якому строкова дала гарну підготовку, що надалі допомогло дорости до високого звання в органах внутрішніх справ.

      Під час весняної призовної кампанії відібрано понад 1200 осіб

     З відправкою до армії цих хлопців Харківщина ставить умовну крапку у відборі понад 1200 осіб у рамках призовної кампанії «Весна-2021».

     До речі, з кожним потенційним призовником на збірному пункті Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки працювало близько 20 осіб, серед яких: офіцери військової установи, психологи, медпрацівники, представники військових частин, які прибули по молоде поповненням та інші.

– Відбір хлопців для проходження строкової служби в армії є копіткою роботою. До слова, близько 70% новобранців не досягли 20-річного віку. Мотивація в них доволі проста: хочуть якомога скоріше відслужити і далі спокійно будувати своє життя або ж спробувати власні сили спочатку на строковій, а потім вже вирішити підписувати контракт чи ні, – розповідає заступник начальника відділу призову сектору комплектування Харківського ОТЦК та СП підполковник Ігор Максименко.

            Призов завершено – готуємося до наступного

      Особливістю цьогорічної весняної кампанії є те, що всіх рекрутів направляють напряму до військових частин Збройних Сил України, а вже звідти, за рішенням командирів – до навчальних центрів. У результаті, хлопці з першого дня служби знатимуть, де будуть проходити строкову.

– Довго відпочивати нам не доведеться, адже за місяць розпочинається підготовчий етап у рамках уже осінньої призовної кампанії. Тож, офіцери районних ТЦК та СП вже тепер почали працювати зі списками імовірних солдатів-строковиків, – насамкінець зауважив підполковник Ігор Максименко.