Харьковский областной ТЦК и СП

Тероборона Харкова: з початку року вже понад 300 осіб підписали контракт на службу в резерві

      Протягом першого півріччя цього року з воїнами Харківської окремої бригади територіальної оборони оперативного командування «Схід» було проведено чимало практичних навчань, впроваджено нові форми та методики в системі бойової підготовки.

– Протягом першого півріччя 2021-го ми провели 11 інструкторсько-методичних занять, 4 навчання з бойовою стрільбою та інші навчання.  У травні провели навчальні збори, в яких взяли участь близько 2000  військовослужбовців, резервістів та військовозобов’язаних, з якими працювали понад 200 інструкторів. Під час цього заходу відбулося залагодження всіх підрозділів, ‒ розповів  тимчасовий виконувач обов’язків командира бригади полковника Олег Масляков.

     Найчастіше проводилися заняттями вихідними в формі «єдиного стрілецького дня». Адже воїни-резервісти мають основну роботу і вільним часом можуть розпоряджатися лише наприкінці робочого тижня.

– Ми перебуваємо в постійному пошуку нових форм і найефективніших методик проведення занять. Приміром, досить часто для навчання хлопців та дівчат залучаємо ветеранів АТО/ООС та навіть тренерів страйкбольних клубів. Під час наших суботніх занять акцент на вогневій підготовці, загальновійськовій тактиці, інженерно-саперній справі, бойовій медицині, РХБ-захисті тощо, – додав офіцер.

     Варто згадати й практичні заняття, що відбулися у березні на загальновійськовому полігоні окремої механізованої бригади імені Івана Сірка ОК «Схід». Тоді близько 500 тероборонівців уперше за час існування частини обкатали танками. Двома ж місцями пізніше на тому ж полігоні воїни мінометної батареї виконали бойові стрільби, а протитанкісти навчилися вражати цілі із ПТРК.

     Коли ж не виходить провести заняття в польових умовах, то організовуються стрільби в електронному тирі бригади. Адже не обов’язково брати до рук бойові набої та їхати далеко на полігон, коли певну частину завдань можна провести й на своїй території. Іноді плац військової частини перетворюється на тактичне поле.

     У Командуванні бригади розповіли, що цього року помітно збільшилась кількість  охочих підписати контракт на службу в резерві.

– З початку року вже понад 300 осіб стали воїнами-резервістами, півтора десятка з яких є офіцерами. Ще близько 20 хлопців та дівчат перебувають на стадії завершення оформлення необхідних документів для служби в резерві. Причому більшість з них на такий важливий крок у житті наважилися саме після травневих навчальних зборів, – уточнив полковник Олег Масляков.

     Як розповіли у військовій частині, часто резервісти після набуття певного досвіду переходять у бойові бригади.

    Приміром, колишній начальник медичної служби бригади капітан медслужби резерву Вячеслав Васильєв виконання завдань у частині поєднував із перебуванням на посаді головного лікаря в одній з медичних установ Харкова. Цього ж року  харківський патріот вирішив підписав контракт і нині турбується про здоров’я військовослужбовців одного з окремих підрозділів оперативного командування «Схід».

      Та буває і так, що після служби в районі бойових дій і серйозні сімейні обставини люди повертаються на рідну Харківщини та стають до лав тероборонівців.

     Серед таких – оператор БПЛА 53-річний молодший сержант резерву Сергій Пістунов. Свого часу він у складі бойової бригади воював із окупантами на Сході України. Сьогодні ж керує приватним підприємством, а вихідними днями та під час військових зборів долучається до тероборони.

– Незабаром плануємо певну частину офіцерів резерву направити на курси перепідготовки на базі військових навчальних закладів. Незабаром отримаємо новітні засоби зв’язку, ‒ насамкінець нашої розмови розповів  полковник Олег Масляков.