Харьковский областной ТЦК и СП

Воїни тероборони відбили напад на стратегічний міст і запобігли теракту в центрі Чугуєва

Понад 3000 представників різних силових відомств, близько 30 одиниць бронетехніки, 10 одиниць спеціальної пожежної техніки залучені до завершального етапу навчальних зборів резервістів і військовозобов’язаних Харківської окремої бригади територіальної оборони.

Навіть на дахах багатоповерхівок виставили пости, а в небі кружляв безпілотник

— Позаду залишається індивідуальна підготовка та робота з інструкторами, — каже керівник зборів військовий комісар Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Юрій Калгушкін. — Від 23 травня наші хлопці й дівчата відпрацьовують лише завдання за призначенням. Зазначу, що більшість заходів відбуваються в межах багатоетапних антитерористичних навчань під керівництвом Служби безпеки України. Практична робота охоплює майже всю Харківську область, і в ній беруть участь регіональні підрозділи всіх силових відомств. Також залучені посадовці райдержадміністрацій, які відповідають за тероборону.

Так, біля одного зі стратегічних мостів, де тероборонівці несли службу спільно з нацгвардійцями та воїнами-прикордонниками, виявлено ворожих диверсантів. Останні намагалися закласти вибухівку під головними опорами. На допомогу армійцям прибули спецпризначенці СБУ. Спільними діями вдалося відтіснити ворогів та згодом затримати вцілілих нападників.

Тим часом інший підрозділ територіальної оброни висунувся в заданий район, аби разом із прикордонниками посилити державний кордон України. Уже на місці вони відпрацювали низку складних ввідних, успішно опанувавши специфіку ведення бойовий дій на ротних опорних пунктах.

— Взаємодія між всіма підрозділами ТрО та спільна робота з іншими силовиками і органами місцевої влади — ось у чому полягає одне з ключових завдань цього заходу, — пояснює комбриг підполковник Андрій Бородін. –– Тому командири всіх рівнів на цьому фінальному рубежі максимально ускладнюють умови польових занять, аби навчити воїнів правильно діяти у складних ситуаціях.

А за іншою легендою навчань, у центрі Чугуєва очікували диверсантів. Тому воїни ТрО разом із військовослужбовцями СБУ та НГУ взяли в щільне кільце охорони низку важливих об’єктів. Навіть на дахах багатоповерхівок виставили пости, а в небі кружляв безпілотник.

Тероборонівці вчилися обирати місця для окопів на важливих шосе

У якийсь момент біля будівлі райдержадміністрації виниклі певні сутички. Поки одні невідомі відволікали армійців, інші зловмисники з протилежного боку намагалися принести до будівлі вибухівку. Та продумані дії командирів не дозволили зробити непоправне. Тому пакунок диверсанти кинули біля пожежної машини, і за справу взялися військові сапери.

Також цими днями харківських тероборонівців широко залучали до несення служби на блокпостах.

— Мої підлеглі вчилися самостійно обирати найоптимальніші місця для окопів на перехрестях великих автомагістралей та перевіряти транспорт на наявність заборонених речей, відчувати страх чи інші емоції імовірних порушників спокою. На блокпостах наставниками були співробітники Нацполіції та СБУ, – додав підполковник Андрій Бородін.

Забігаючи наперед, керівник навчальних зборів повідомив, що між іншими практичними заходами планують відпрацювати і відбиття нападу умовних диверсійно-розвідувальних сил, які з повітря висадяться на один із військових аеродромів. Вони намагатимуться взяти під контроль злітно-посадкову смугу. Їм протидіятиме підрозділ контрдиверсійної боротьби Харківської бригади ТрО. Хто переможе — стане відомо вже незабаром.

— З таким напруженим ритмом полігонних занять і широким спектром завдань територіальної оборони навчальних зборів у нашому регіоні ще не було. Усі харківські силовики так навчаються протистояти ворогові, діючи як єдине ціле. Тож ці два тижні тимчасового призову хлопців та дівчат пішли на користь місцевій територіальній обороні та посилили захист України в цілому, — підсумував полковник Юрій Калгушкін.

Дмитро Горбунов

Кореспондент АрміяInform