Харьковский областной ТЦК и СП

Як харківська тероборона вчилася кордон прикривати і не тільки

Тисячі воїнів-резервістів і військовозобов’язаних Харківської окремої бригади територіальної оборони дісталися апогею практичного вишколу під час двотижневих навчальних зборів, що розпочалися 12 травня.

— Наші хлопці й дівчата вдосконалили професійні вміння в рамках проведення індивідуальної підготовки, — каже командир бригади підполковник Андрій Бородін. — Також в усіх батальйонах тероборони відбулися стрільби зі штатного озброєння та завершено, так би мовити, інтенсивний курс занять з основних предметів бойової підготовки. Тож ми вийшли на фінішну пряму та переходимо до відпрацювання дій за призначенням у складі спочатку підрозділів, а потім і бригади в цілому.

За словами керівника зборів військового комісара Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Юрія Калгушкіна, із тероборонівцями працюють близько 250 військових інструкторів, яких спеціально відрядили з бойових частин оперативного командування «Схід». Під їхнім контролем усі воїни ТрО, призвані на збори, вчилися діяти в розвідці, протидіяти ворожим диверсійним групам, ставити інженерні загородження, надавати домедичну допомогу тощо.

— Наразі вже виконуємо відповідальніші навчальні завдання, а саме: охороняємо важливі стратегічні об’єкти, несемо службу на блокпостах, прикриваємо держкордон. Деякі наші дії відпрацьовуємо спільно із прикордонниками і правоохоронцями в межах багатоетапних антитерористичних навчань під керівництвом Служби безпеки України, що понад місяць тривають на Харківщині. За практичним наповненням таких занять та кількістю залучених інструкторів подібних зборів на Харківщині ще не організовували, — зазначив полковник Юрій Калгушкін.

Уже наступного тижня на одному з полігонів частини оперативного командування «Схід» відбудуться бойові стрільби всього особового складу окремої бригади територіальної оборони. Окрім стрілецького зброї, по умовному ворогу відпрацюють мінометники та протитанкісти.

— Наших воїнів вчимо творчо підходити до виконання поставленого завдання і швидко реагувати на зміни в тактичній обстановці, — розповідає полковник Юрій Калгушкін. — Причому збереження життя і здоров’я виступає стрижнем всіх навчальних зборів. У реальному бою ці аспекти також є пріоритетними в роботі командирів усіх рівнів. Тож харківські тероборонівці керуються підходами до опанування військової справи, запровадженими в арміях країн-членів НАТО. Отже, у бригаді ТрО поступово впроваджують кращі практики наших закордонних партнерів.

Дмитро Горбунов