Харьковский областной ТЦК и СП

Близько трьох тисяч резервістів Харківщини беруть участь у навчальних зборах тероборони.

Майже три тисячі резервістів та військовозобов’язаних беруть участь у навчальних зборах територіальної оборони на Харківщині. 90% до цього не мали досвід військової служби.

Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів Михайло Соколов, інструктор навчань, головний старшина військової частини А7041, де базується 113 окрема бригада територіальної оборони.

"Зараз у нас йде оперативний резерв другої черги. Це люди, які не служили, це особовий склад, котрий не бере участі у бойових діях або ті, хто взагалі не брали в руки автомата", — пояснив Соколов.

Навчання триватимуть два тижні. Усіх резервістів розподіли у різні військові підрозділи області. Частина з них візьме участь в антитерористичних навчаннях, які з середини квітня на території області проводить Служба безпеки України.

"Разом з СБУ резервісти патрулюватимуть місцевості. Це сільська місцевість. Патрулювання та встановлення блок-постів, стаціонарних та пересувних, охорона стратегічних об’єктів, патрулювання залізничних шляхів", — сказав Соколов.

"В інших інші програми, починаючи з тактичної підготовки, медико-санітарної підготовки, топографічної, інженерної (підготовки — ред.), матеріально-технічного забезпечення. Люди навчаються і в цьому напрямку, тому що будь-яка операція, збори — це кропітка підготовка та складна логістика", — наголосив інструктор навчань.

За його словами, лише 10% тих, хто бере участь в навчаннях, мають бойовий досвід, а 90% — новачки на військовій службі. Один з напрямків навчань — створення та функціонування підрозділу розвідки.

"Це спецпідрозділ, котрий створюється для контрдиверсійної боротьби. Це група швидкого реагування, яка на момент "Ч" — заходу терористичної групи або будь-якої іншої групи — можуть відреагувати оперативно і не гірше, ніж у військах НАТО. І зараз у нас такий підрозділ існує. І вони показують хороші результат", — говорить Михайло Соколов.

ьогоріч резервісти перемогли професійних військових: "Було відпрацювання нападу. У нас є умовна сторона конфлікту, [в її ролі] виступає одна з бойових частин, беруть участь досвідчені фахівці. І сьогодні резервісти показали дуже непогані результати, тобто умовний ворог не проник на територію нашої військової частини".

На думку Соколова, рівень мотивації у резервістів за роки російської агресії кардинально змінився.

"Різниця не те, що дуже велика, навіть порівняти неможливо те, що було до 2014 року. На той час у нас залишилися радянські шаблони. Називали резервістів "партизани на місяць". Поїхали, горілки попили, вдома похмеляються. І це відбувалося, як не прикро, і до 2016 року. Вже йшла другий-третій рік війна, а багато хто не сприймав серйозно", — повідомив Соколов.

"Але політичні події та військові дії людям відкрили очі. Нам не потрібні хлопчики, котрі приїдуть горілку пити, і вони це розуміють, що ми не дамо тут горілки попити, ми навчаємо", — розповідає інструктор навчань.

Юлія Давидова, Віта Дубовик

Суспільне/новини