Харьковский областной ТЦК и СП

Харківщина дісталася «екватору» призову «Весна-2021»

Харківські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки виконали половину завдань в рамках призовної кампанії «Весна-2021».

– Протягом півтора місяця ми відібрали та відправили до Збройних Сил України та інших військових формувань понад 500 юних мешканців Харківщини, – каже військовий комісар Харківського ОТЦК та СП полковник Юрій Калгушкін.  – Таким чином, наш східний регіон перетнув символічний «екватор» призовної роботи. Як відомо, цей загальнодержавний захід проводиться в умовах адміністративно-територіальної реформи, коли змінюється й структура районних ТЦК та СП. Проте, запевняю, що це абсолютно не впливає на результати всебічного вивчення новобранців.

Він додав, що всі його підлеглі добре навчилися працювати в умовах карантину і зараз роблять все необхідне задля збереження здоров’я призовників.

– Чи не головною особливістю даного призову на Харківщині є те, що приблизно 70% тих хлопці, яких ми вже направили служити строкову службу,  не досягли 20-річного віку. Минулими призовами ці показники були дещо меншими. Мотивація цих юнаків проста та зрозуміла. Так, більшість хочуть скоріше відслужити і далі будувати своє життя, або ж планують спочатку перевірити власні сили на строковій, щоб пізніше підписати армійський контракт, – пояснив полковник Юрій Калгушкін. 

Охоче включають до своїх команд 18-19-річних новобранців й представники військових частин, які приїздять до Харківського ОТЦК та СП працювати із потенційними солдатами.

 – Із власного досвіду знаю, що наймолодші призовники скоріше адаптуються в військових колективах, – вважає офіцер Навчального центру Державної спеціальної служби транспорту старший лейтенант Сергій Лавринеко. –  До того ж, армійське виховання сприяє формуванню міцних чоловічих якостей. Також людина із військовим досвідом більш стійка до морально-психологічних труднощів, що іноді виникають у напруженому сучасному житті. Проте ми не ділимо хлопців за віковими чи іншими ознаками. Головне, щоб людина відповідала всім вимогам солдата-строковика.

Лише тиждень залишається до 20-го дня народження у мешканця міста Люботин Ростислава Орди і це свято він зустріне в частині військ зв’язку Збройних Сил України, розташованої на Київщині.

– До цього часу я закінчив один із харківських коледжів за напрямком підготовки ІТ-фахівців. Та створювати комп’ютерні програми в затишному кабінеті не довелося, бо не зміг утриматися перед «ураганом» суворих правил бізнесу. Іноді працював на будівництві чи продавцем. Заробітки були не стабільними і не великими. Згодом мені захотілось чогось нового і цікавого. Тому, коли прийшла повістка до армії, вирішив не шукати тисячу причин, щоб не служити. Вирішив піти спочатку на строкову. За декілька ж місяців планую підписати контракт та носити погони аж до пенсії. Я з маленького містечка і пожити-послужити в столичному регіоні для мене дуже круто. Тож, як кажуть, із великим інтересом роблю перший крок до війська, –  розповів призовник Ростислав Орда.

А минулорічний випускник середньої школи із Золочівського району Єгор Сисоєв про велику кар’єру в Збройних Силах України поки не замислюється.

  •  Мені 18 років. Проте вже набув декілька суміжних професій в одній великій будівельній кампанії. Заробіток мав дуже достойний і вже встиг повірити в власні сили. До того ж, мої родичі серйозно займаються фермерством і там також потрібні мої руки. Тому в армії себе не бачу. Та й боягузом серед друзів, більшість із яких відслужили строкову, також не хочу бути. Тому вирішив скоріше відслужити і для цього ще в березні, не повірите, сам прийшов до свого Золочівського РТЦК та СП. Я зовсім не відкидаю варіант того, що в армії може сподобатися та  вирішу продовжити службу після півтора року. Проте зараз, на старті дорослого життя все ж мрію будувати хмарочоси і, можливо й для армійців колись щось побудую, – поділився життєвими планами Єгор Сисоєв.

За словами полковника Юрія Калгушкіна, більшість юнаків традиційно просять направити їх до Десантно-штурмових військ,  частин Морської піхоти чи в розвідувальні підрозділи.

–  В усіх військових частинах приблизно однакові умови проходження строкової служби. Захист України вже само по собі є великою честю для справжнього чоловіка. Все це ми пояснюємо нашим новобранцям, а також доводимо високі вимоги до кандидатів для служби в елітних частинах Збройних Сил України. На жаль, через постійне носіння кросівок, вживання вуличної їжі та, так би мовити, не популярність занять спортом не всі можуть носити емблеми воїна-десантника. Тому раджу молодим людям берегти своє здоров’я та частіше відвідувати стадіон, – підсумував військовий комісар Харківського ОТЦК та СП полковник Юрій Калгушкін.

Дмитро Горбунов,

Кореспондент АрміяInform

Фото автора