Харьковский областной ТЦК и СП

На Харківщині розпочалися масштабні навчальні збори із бійцями територіальної оборони

На Харківщині розпочалися навчальні збори із понад 2000 воїнами-резервістами і військовозобов’язаними, яких через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки на два тижні призвано до лав Збройних Сил України. Протягом наступного часу, до 26 травня хлопці та дівчата в складі різних підрозділів Харківської окремої бригади територіальної оборони вдосконалять свої знання і професійні навички.

Варто сказати, що практичний захід відбувається під керівництвом військового комісара Харківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Юрія Калгушкіна.

– Із кожними подібними зборами та ще й залученням такої великої кількості захисників України ми значно посилюємо територіальну оборону. Протягом перших днів організовуватиметься індивідуальна підготовка із кожним воїном та берегинею. У подальшому ж, на етапі бойового злагодження в складі підрозділів вони відпрацюють питання щодо організації охорони важливих стратегічних об’єктів, протидії диверсійним діям противника, прикриття держкордону, несення служби на блокпостах тощо. Причому ми спланували збори так, щоб кожна хвилина занять принесла користь для кожного із бійців ТрО, – пояснив полковник Юрій Калгушкін.

Він додав, що деякі завдання вони відпрацюють разом із правоохоронцями в рамках багатоетапних антитерористичних навчань під керівництвом Служби безпеки України, що тривають на Харківщині із середини квітня. Адже в умовах гібридної війни тільки разом можна подолати хитрого та підступного ворога.

У перший день зборів кожен призовник склав експрес-тест на коронаріврус. Потім всіх забезпечили необхідними речами, оформили необхідні документи для грошових виплат за підсумками призову та розподілили по підрозділах.

За ходом початкового етапу навчальних зборів простежив командувач військ оперативного командування «Схід»  генерал-майор Олександр Нестеренко. У ході робочої поїздки регіоном він приділив чимало уваги організаційним моментам практичного заходу та поспілкувався із командним складом Харківської окремої бригади тероборони.

Одразу ж, після отримання письмового виклику на дані збори до свого районного ТЦК та СП прибув мешканець міста Люботин Олексій Козарь.

Фото – файл – « харків-Збори-ТрО- Козарь-1»

Стрілець підрозділу охорони  солдат Олексій Козарь

 – Мені 35 років і ховатися від призову не став. Свого часу відслужив строкову службу, а потім вийшло так, що із 2004-го не брав до рук зброї. Проте, вважаю, що війна змушує кожного чоловіка володіти навичками захисту свого народу. Тож переконав велике «військо» родичів у тому, що повинен пройти збори і ось я в армії. Із собою узяв лише маленьку валізку із предметами особистої гігієни. Адже добре знаю, що тут всім забезпечать. Від цього тимчасового призову чекаю нових вмінь як перемогти ворогів та відновлення навиків стрільби із автомату, – розповів солдат Олексій Козарь.

А ось резервістка підрозділу управління бригади ТрО солдат Аніта Луіс на військових зборах не вперше. Лише півтора року тому харків’янка підписала контракт про службу в резерві і до цього часу вже двічі побувала в ролі діючого військовослужбовця Збройних Сил України.

Фото – файл – «харків-Збори-ТрО- Луіс-1»

Бойовий медик медпункту бригади солдат Аніта Луіс

– До бригади терборони я прийшла вже із бойовим досвідом. Адже в 2014-2015-х роках воювала в одному із добробатів. Потім ще два роки їздила на Донбас як армійський волонтер. За освітою я фізіореабілітолог і пройшла спеціальні медичні курси. Тому на зборах проводитиму заняття із бойової медицини та уважно стежитиму за здоров’ям захисників України. Мій великий рюкзак до верху набитий різними медикаментами, що знадобляться воїнам після напружених днів полігонного вишколу. Усю весну я із рідними спостерігаємо за нахабством окупантів біля нашого кордону. Усю накопичену ненависть до держави-«сусідки» постараюся спрямувати на посилення харківської тероборони. Тож настрій в мене бойовий, –  зауважила солдат Луіс.

 Як додав полковник Юрій Калгушкін, кожен 10-й із тих, кого призвано на навчальні збори має бойовий досвід і готовий поділитися ним із новачками військової служби. Мотивація ж у більшості така, що дозволяє зробити висновок стосовно ефективності проведення даного масштабного заходу на Харківщині.

Дмитро Горбунов

кореспондент «АрміяInform»

Фото автора